DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Przewodnik dla stolarzy - Jan Heurich
 

Obok fabryki płyt powstanie fabryka mebli

ISB

Autor: tm
Źródło: ISB
Data: 2005-05-04


Pfleiderer Grajewo SA podpisał list intencyjny z jednym z europejskich producentów mebli dotyczący budowy przez tego producenta fabryki mebli w Nowgorodzie Wielikim w Rosji, w sąsiedztwie fabryki płyt wiórowych budowanej tam przez Grajewo. Podała spółka w komunikacie w poniedziałek.

"Inwestycja przewidziana listem intencyjnym zlokalizowana będzie w sąsiedztwie fabryki płyt wiórowych budowanej przez Pfleiderer Grajewo SA, za pośrednictwem spółki zależnej Pfleiderer OOO, w rejonie Nowgorodu" – podano w komunikacie.

Grajewo podało w komentarzu do wyników za pierwszy kwartał br., że budowa fabryki w Rosji przebiega planowo i zgodnie z założonym budżetem i harmonogramem.

"Obecnie prowadzona jest rekrutacja a także działania celem pozyskania finansowania projektowego. Udziały w rosyjskiej spółce zostały też ubezpieczone od ryzyka politycznego" – napisało Pfleiderer Grajewo.

Spółka podała także, że nadal prowadzi negocjacje z Lasami Państwowymi dotyczące gwarancji dostawy surowca dla planowanej fabryki płyt MDF/ HDF w Grajewie.

"Planowany pierwotnie na koniec marca termin zakończenia negocjacji został przedłużony o 4 do 6 tygodni" – napisano w komentarzu.

Według wcześniejszych zapowiedzi zakład produkcyjny w Rosji miał pochłonąć 85-130 mln zł, a koszty nowego projektu MDF w Grajewie miały wynieść 100 mln euro.

Pfleiderer Grajewo SA jest jednym z największych producentów płyt meblowych oraz oklein (folii meblowych i filmów melaminowych) w Polsce. Jej inwestorem strategicznym jest europejski lider branży produktów drewnopochodnych spółka Pfleiderer AG z Niemiec.

Głównym odbiorcą produktów Grajewa jest branża meblarska, do której kierowane jest blisko 100% sprzedaży. Część produkcji kierowana jest na eksport, głównie na rynki wschodnie. Zdolności produkcyjne spółki wynoszą ok. 620 tys. m. sześc. rocznie.

Spółka Pfleiderer Grajewo miała w pierwszym kwartale 19,06 mln zł zysku netto wobec 25,06 mln zł w analogicznym okresie ubiegłego roku.Przychody wyniosły 230,14 mln zl wobec 173,71 mln rok wcześniej.


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz