/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 
TECHNOLOGIE

Odciąganie pyłu i trocin w przemyśle drzewnym

Höcker Polytechnik

Autor:
Źródło: Höcker Polytechnik
Data: 2018-07-08


Zakłady przemysłu drzewnego, niezależnie od tego czy zajmują się produkcją mebli, tarcicy, sklejek, opakowań drewnianych, czy też na przykład zapałek, borykają się z problemem powstających podczas procesu produkcji odpadów drewna. Szczególną uwagę poświęcić trzeba pyłom, trocinom i wiórom, nad którymi nie dość, że ciężko zapanować, to sprawiają różnego rodzaju zagrożenia i są szkodliwe dla zdrowia pracowników.

Odciąganie pyłu i trocin w przemyśle drzewnymOdciąganie pyłu i trocin w przemyśle drzewnymFot. pexels.com

Wiadomo, że pył drzewny może się przedostać wraz z oddechem do płuc i w ten sposób je stopniowo uszkadzać. Podobnie groźne są trociny, które w dodatku mogą ranić skórę. I choć pracownicy są często zabezpieczeni odpowiednimi maskami czy odzieżą ochronną, zbyt duża ilość takich odpadów po prostu utrudnia pracę. Duże zapylenie stwarza również zagrożenie wybuchem. Pyłu, trocin i wiórów powstających podczas obróbki drewna należy się zatem w jakiś sposób pozbywać. Tylko jak to zrobić?

Nowoczesne technologie w przemyśle
W każdej gałęzi przemysłu są obecnie stosowane nowoczesne technologie – maszyny, które działają w sposób automatyczny, można je stosownie programować i które pomagają w wykonaniu wielu działań, jakie dla człowieka byłyby bardzo trudne lub uciążliwe. W ten sposób ułatwiamy sobie życie i pracę – dlatego należy z takich udogodnień skorzystać. Nie inaczej jest w przemyśle drzewnym. Odciąganie szkodliwego pyłu i trocin może być realizowane przy użyciu stosownego sprzętu – instalacji odciągowej, odpylającej, która zadba o porządek wokół urządzenia obrabiającego drewno, a zwłaszcza o czystość powietrza!

Fot. pexels.com

Instalacje odciągowe i odpylające
Instalacje odciągowe i odpylające to specjalne systemy, których celem jest oczyszczenie powietrza. Ich konkretnym celem jest pochwycenie, przetransportowanie oraz odfiltrowanie z powietrza i gazów pyłów i cząstek stałych, które są efektem toczących się procesów produkcyjnych w zakładzie drzewnym. Najważniejsze przy tym jest usuwanie z powietrza cząstek stałych, które – choćby były bardzo drobne – negatywnie wpływają na zdrowie człowieka. To tym szkodliwsze, im dłużej ktoś przebywa w danym otoczeniu.

Odciąg trocin od Höcker PolytechnikOdciąg trocin od Höcker PolytechnikFot. Höcker Polytechnik

Odciąg trocin od Hoecker Polytechnik
Istnieją różne systemy, które mogą się przydać przy oczyszczaniu powietrza z trocin czy pyłu, odciąg trocin od Höcker Polytechnik jest jednym z najlepszych, najnowocześniejszych i najpopularniejszych urządzeń tego typu. Zapewnia bezpieczeństwo i wysoką skuteczność działania. Do tego jest raczej mało wymagającym sprzętem, jeśli chodzi o obsługę i konserwację, co ma spore znaczenie w codziennej eksploatacji. Systemy usuwania trocin i pyłów powinny każdorazowo zostać dostosowane do konkretnego przypadku - – potrzeb i wymagań konkretnej firmy produkcyjnej. Dzięki kompleksowej ofercie i dużemu doświadczeniu Höcker Polytechnik zlecenia realizowane są więc indywidualnie, co przekłada się na świetne rezultaty działania zainstalowanych systemów odpylania.


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz