/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 
Czy jesteśmy gotowi na automatyzacje produkcji

Systematyczny wzrost sprzedaży maszyn do obróbki drewna napawa optymizmem

SCM GROUP

Autor: Krzysztof Kluza product manager SCM Group Polska
Źródło: SCM GROUP
Data: 2018-07-04


SCM Group to światowy lider technologii obróbki różnorodnych materiałów: drewna, plastiku, szkła, kamienia, metalu i kompozytów. Firmy należące do Grupy, działające na całym świecie, są wiarygodnymi partnerami wiodących firm w różnych sektorach rynku, w tym branży meblarskiej, budowlanej, samochodowej, lotniczej, budowlanej i plastycznej. SCM Group koordynuje, wspiera i rozwija zaawansowane rozwiązania do obróbki drewna w 17 dużych, wysoko wyspecjalizowanych zakładach produkcyjnych zatrudniających ponad 3.500 pracowników i działa na wszystkich 5 kontynentach.

Fot. SCM Group

-Od kilku lat notujemy systematyczny wzrost sprzedaży zaawansowanych rozwiązań do obróbki drewna. Potwierdza to wiodącą pozycję Grupy SCM w zakresie innowacji i technologii. Nasi klienci, niezależnie od wielkości firmy, idą w kierunku nowoczesnej,  bardziej wydajnej i zoptymalizowanej produkcji. Coraz częściej decydują się na zakup zaawansowanej technologii i zautomatyzowanych rozwiązań - mówi Krzysztof Kluza product manager SCM Group Polska. -Wynika to z wielu czynników tj. problemy z zatrudnianiem pracowników niższego szczebla, chęć ograniczenia czynnika ludzkiego w produkcji, stabilność produkcji, ważną rolę odgrywa tu niewątpliwie dostępność dotacji ze środków unijnych.

Grupa SCM po raz kolejny udowodniła swoją mocną pozycję w zakresie technologii cyfrowych i innowacji. Podczas targów Xylexpo w Mediolanie, zaprezentowano szereg nowoczesnych rozwiązań które wspomagają zarządzanie produkcją.

Fot. SCM Group

Zaawansowana interakcja i całkowita swoboda działania

Nowoczesne podejście serwisu SCM i cyfryzacja rozwiązań, pozwala na natychmiastową pomoc tu i teraz. Maestro Smartech to innowacyjne rozwiązanie zapewniające interaktywne połączenie między operatorami maszyn klienta a usługą SCM.  Inteligentne okulary zawierają wbudowaną kamerę wideo, mikrofon i głośniki wyposażone w połączenie bezprzewodowe. Maestro Smartech umożliwia dwukierunkową komunikację bez użycia rąk z interaktywnym udostępnianiem danych.

Dzięki Maestro Smartech, SCM Serwis może zaoferować klientom pomoc swoich najlepszych ekspertów w bardziej wydajny i ukierunkowany sposób oraz reagować w czasie rzeczywistym. Zakładając inteligentne okulary, operator maszyny może wykonywać zdalnie zgłoszenie serwisowe i współdziałając z serwisem znaleźć rozwiązanie zaistniałego problemu w sposób szybki i wydajny.

Eye-M czyli rozwiązania przyszłości  w sterowaniu

Fot. SCM Group

Wielodotykowy panel operatora Eye-M to nowoczesny monitor który jest już instalowany we wszystkich przemysłowych rozwiązaniach SCM. Oprócz zaawansowanych funkcji sterowania jego główną zaletą jest całkowita szczelność. Specjalnie uszczelniona obudowa, zastosowanie radiatorów oraz specjalne zamocowanie przycisków sprawia że ekran jest odporny na wstrząsy, działanie pyłu czy wilgoci. SCM jest tak pewny swoich rozwiązań, że oferuje klientom 7 lat gwarancji na to rozwiązanie.

Produkcja pod kontrolą

Ciekawą nowinką techniczną jest program Maestro Connect który umożliwia połączenie z maszyną i stały monitoring za pomocą dowolnego urządzenia z Windows lub android. Wystarczy tylko zainstalować aplikacje Maestro Connect i zdefiniować maszyny które chcemy monitorować. Po sparowaniu urządzenia z maszyną, mamy możliwość bieżącego monitorowania procesu produkcji oraz bezpośredniej komunikacji z operatorem.

Nie tylko duże zakłady produkcyjne ale także mniejsze przedsiębiorstwa doceniają zalety zaawansowanych technologii i zautomatyzowanych rozwiązań które pomagają w codziennej pracy. Inwestycja w nowe technologie to nie tylko wzrost produkcyjności ale także polepszenie warunków pracy, stabilna i bardziej przewidywalna produkcja a także wzrost jakości usług.

Fot. SCM Group

-Rewelacyjne wręcz współczynniki sprzedaży to sukces który budowaliśmy przez wiele lat. Mamy bardzo mocny zespół handlowy, sprawny serwis i dobrze działające rozwiązania które cieszą się pozytywną opinią klientów. Zbudowaliśmy mocne relacje z klientami oparte na wzajemnym zaufaniu. Zainteresowanie którym cieszy się nasza firma dostarcza nam satysfakcji i inspiruje do poszukiwania jeszcze lepszych rozwiązań- mówi Bartosz Dembowy kierownik sprzedaży SCM Group Polska.

Fot. SCM Group

W najbliższym czasie SCM Group zaprezentuje swoje nowości podczas targów Drema, które odbędą się na Międzynarodowych Targach Poznańskich w dniach 11-14. września br. Oprócz nowych cyfrowych rozwiązań SCM zaprezentuje także nowy model okleiniarki Olimpic K230evo


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz