/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 
PRODUKCJA MEBLI

Com40 buduje nową halę magazynową w Ociążu

FB Antczak

Autor: oprac. red
Źródło: FB Antczak
Data: 2018-06-11


Jedna z największych w kraju firm sektora meblarskiego wybuduje nową halę magazynową. Obiekt o powierzchni ponad 4ha powstanie w Ociążu.

Com40 buduje nową halę magazynową w OciążuCom40 buduje nową halę magazynową w OciążuFot. FB Antczak

Nową halę magazynową z zapleczem administracyjnym, technicznym i socjalnym, a także showroomem o powierzchni ponad 42 tys. m2 wybuduje spółka Antczak Construction należąca do grupu FB Antczak. Obiekt powstanie w Ociążu (gmina Nowe Skalmierzyce) w sąsiedztwie fabryki Com40.

Trzykondygnacyjna część biurowo-socjalna będzie miała powierzchnię ok. 6 tys. m2. W budynku zaprojektowano także antresolę o powierzchni ok. 10 tys. m2 i nośności 2 ton/m2.

-Ciekawym i nietypowym rozwiązaniem realizowanym na życzenie inwestora jest umieszczenie na poziomie antresoli (+5,40m) doków przeładunkowych co wymusiło wykonanie najazdu ograniczonego murem oporowym - opowiadają przedstawiciele FB Antczak. -Budynek zostanie wyposażony w instalacje tryskaczowe, sprzężonego powietrza, wentylację mechaniczną, pożarową wentylację oddymiania mechanicznego. Obiekt będzie ogrzewany także przy użyciu nowoczesnej technologii pomp ciepła. Oświetlenie zapewni energooszczędny system oparty na oprawach LED.

Com40 buduje nową halę magazynową w OciążuCom40 buduje nową halę magazynową w OciążuFot. FB Antczak

Wokół obiektu zaprojektowano utwardzone tereny (parkingi, dojścia, drogi, dojazdy, miejsca postojowe). W ramach inwestycji zaplanowano również przebudowę dojazdu do terminala TIR.

Com40 to jeden z krajowych liderów produkcji mebli specjalizujący się w wytwarzaniu mebli tapicerowanych i materacy. Pod marką Comforty oferuje m.in. sofy, łóżka i fotele. Firma zatrudnia ponad 4000 pracowników, posiada hale produkcyjne o łącznej powierzchni ponad 50 tys. m2 i dysponuje wydajnością wytwórczą na poziomie 1 mln sof rocznie. Oprócz Polski do przedsiębiorstwa należą zakłady produkcyjne w USA i na Białorusi.


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz