/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 
USŁUGI LEŚNE

Coraz więcej liderów na Targach EKO-LAS!

Międzynarodowe Targi Poznańskie

Autor:
Źródło: Międzynarodowe Targi Poznańskie
Data: 2018-06-08


W tym roku jesień w branży leśnej rozpocznie się wyjątkowo widowiskowo. Wszystko za sprawą XVI edycji Targów Gospodarki Leśnej, Przemysłu Drzewnego i Ochrony Środowiska EKO-LAS, które odbędą się w dniach 7-9. września. W tym roku wydarzenie odbędzie się w dobrze znanej lokalizacji - Mostkach koło Świebodzina.

Fot. MTP

Odbywające się raz na dwa lata Targi Gospodarki Leśnej, Przemysłu Drzewnego i Ochrony Środowiska EKO-LAS to jedyne w naszym kraju wydarzenie, które dostarcza uczestnikom aż tylu emocji. Wywołują je bardzo efektowne pokazy maszyn wykorzystywane do pozyskiwania, zrywki czy wywozu drewna, a także liczne prezentacje sprzętu nowej generacji, które odbywają się na stoiskach wystawców.

W 2016 roku na powierzchni 59.000 m2 130 firm zaprezentowało blisko 250 marek
i 50 nowości produktowych. W Targach wzięło udział 5.159 odwiedzających, z czego ponad 200 osób  stanowili przedstawiciele mediów.

Biznesowy charakter wydarzenia
Targi EKO-LAS to na największe spotkanie biznesowe dla sektora gospodarki leśnej służące promocji produktów oraz usług, nawiązaniu długotrwałych kontaktów biznesowych, prezentacji innowacyjnych maszyn i urządzeń oraz kreowaniu nowych trendów.

–Podczas organizacji Targów stawiamy na biznesowy charakter wydarzenia, szeroką promocję nowości, przyciągnięcie profesjonalnej publiczności oraz dynamiczne pokazy maszyn – podkreśla Łukasz Rachubiński, dyrektor projektu. –Priorytetem jest dla nas stworzenie korzystnego gruntu pod kontakty handlowe oraz zmotywowanie branży leśnej do rozmowy na temat aktualnych wyzwań czy problemów – dodaje.

W tym roku na powierzchni 60.000 m2 swoją ofertę zaprezentują branżowi liderzy oraz wiodący dostawcy. Na liście wystawców znajdują się również przedstawiciele związków i stowarzyszeń branżowych oraz media.

–Do udziału w tym wydarzeniu zapraszamy właścicieli Zakładów Usług Leśnych oraz ich pracowników, przedstawicieli Lasów Państwowych, rolników i właścicieli lasów prywatnych, pracowników przedsiębiorstw przemysłu drzewnego, przedsiębiorstw komunalnych, energetycznych, budowy dróg i mostów, a także osoby z zainteresowane tematem produkcji biomasy oraz przedstawicieli Państwowej i Ochotniczej Straży Pożarnej i grupy szkolne – zachęca Łukasz Rachubiński.

Rośnie liczba liderów
Targi EKO-LAS to wydarzenie o długiej tradycji oraz sprawdzone narzędzie promocji firmy. To również przedsięwzięcie, które wspiera rozwój branży leśnej. Nic dziwnego, że wystawa cieszy się dużym zainteresowaniem ze strony polskich i zagranicznych firm. W tym roku swoją ofertę zaprezentują czołowi liderzy z branży leśnej oraz mniejsze przedsiębiorstwa dobrze znane na polskim rynku. Lista liderów z dnia na dzień rośnie. Wśród wystawców pojawią się m.in.: FOREX Polska (John Deere), Profesjonalne Maszyny Leśne (Ponsse), Kopa Kamiński (Rottne), Fortech Serwis (EcoLog, Gremo), Bóbr Maszyny Leśne (Logset), Agco (VALTRA), Ośrodek Techniki Leśnej Jarocin, Fao Far, Husqvarna, Agromet (Motoimport), ARCON (Komatsu), MHS SERWIS HYDRAULIKA SIŁOWA, czy RUNFOREST. Wielu z wystawców zapowiedziało także pokazy herwesterów i forwarderów.

Weź udział w konkursie o Złoty Medal
Podczas tegorocznej edycji Targów organizatorzy kontynuują innowacyjną na polskim rynku formułę prestiżowej nagrody – Złotego Medalu Międzynarodowych Targów Poznańskich. W konkursie mogą wziąć wszyscy wystawcy, którzy zgłoszą swój udział w Targach EKO-LAS oraz posiadają w swoim portfolio innowacyjne rozwiązania leśne na nowy sezon, które są wykonane w oparciu o najwyższe technologie.

Złoty Medal to prestiżowe wyróżnienie przyznawane już od ponad 30 lat przez skład Sądu Konkursowego Międzynarodowych Targów Poznańskich i licząca się na runku rekomendacja specjalistów, która podkreśla innowacyjność oraz wysoką jakość produktu lub usługi. Termin zgłoszeń mija 4. lipca 2018 roku.

Zaplecze logistyczne
Firmy, które zdecydują się wziąć udział w Targach EKO-LAS mogą liczyć na dobrze przygotowaną infrastrukturę oraz zaplecze logistyczne. Organizator zapewnia komfortowe warunki wystawiennicze oraz sprawny serwis techniczny. Ekspozycja zostanie podzielona tematycznie, co ułatwi zwiedzającym dotarcie do interesujących ich produktów. Wzorem lat ubiegłych partnerem strategicznym Targów EKO-LAS są Lasy Państwowe, które na każdym kroku wspierają Międzynarodowe Targi Poznańskie w organizacji tego przedsięwzięcia, pomagając przygotować teren wystawy pod ekspozycję ciężkiego sprzętu, jak i dróg umożliwiających wystawcom bezpieczny dojazd w czasie montażu i demontażu.

Grupy zorganizowane
–Do udziału w Targach EKO-LAS zapraszamy grupy zorganizowane. W tym roku maksymalnie uprościliśmy proces zgłaszania grup, którego można dokonać w dwóch krokach – zapewnia Agata Gajewy, opiekun zwiedzających. –Pierwszy będzie polegał na wypełnieniu odpowiedniego formularza, który dostępny jest na stronie www.ekolas.mtp.pl. W odpowiedzi Międzynarodowe Targi Poznańskie, które są organizatorem Targów EKO-LAS, potwierdzą przyjęcie zgłoszenia grupy, prześlą bezpłatne zaproszenia dla członków grup upoważniające do jednorazowego wstępu oraz wszelkie informacje organizacyjne – dodaje. Są tylko dwa warunki zgłoszenia grupy. Musi ona liczyć min. 15 osób wraz z opiekunami. Ponadto należy ją zgłosić do 31. sierpnia. Autokary grup zorganizowanych parkują bezpłatnie na wyznaczonym parkingu.

Więcej na www.ekolas.mtp.pl


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz