/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 
EDUKACJA

Konkurs o nagrodę imienia doktora Józefa Grodeckiego za najlepszą pracę dyplomową z zakresu techniki leśnej

Wydział Leśny UP w Poznaniu

Autor: Jolanta Węgiel
Źródło: Wydział Leśny UP w Poznaniu
Data: 2018-05-22


Katedra Techniki Leśnej Wydziału Leśnego Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu, Forest Consulting Center Sp. z o.o. i Stowarzyszenie Przedsiębiorców Leśnych im. Mieczysława Wierzbickiego zapraszają do udziału w Konkursie o nagrodę imienia doktora Józefa Grodeckiego za najlepszą pracę dyplomową z zakresu techniki leśnej.

Konkurs o nagrodę imienia doktora Józefa Grodeckiego za najlepszą pracę dyplomową z zakresu techniki leśnejKonkurs o nagrodę imienia doktora Józefa Grodeckiego za najlepszą pracę dyplomową z zakresu techniki leśnejFot. Wydział Leśny UP w Poznaniu

Do Konkursu można zgłaszać prace absolwentów I lub II stopnia studiów, dowolnej polskiej uczelni, których praca dyplomowa zgodna jest z tematyką Konkursu.

Warunkiem uczestnictwa jest obrona pracy dyplomowej do dnia 30. września 2018r.. Pracę wraz z załącznikami należy przesłać pocztą elektroniczną na adres: jwegiel@up.poznan.pl do 15. października 2018r. Prace zostaną poddane ocenie przez Komisję Konkursową, złożoną z przedstawicieli Organizatorów. Zwycięzca Konkursu otrzyma nagrodę pieniężną w wysokości 2000 zł.


Szczegóły w załącznikach:
Regulamin >>>
Formularz zgłoszeniowy >>>

Dr inż. Józef Grodecki urodził się 18. sierpnia 1945 roku w Kociubińce (Ukraina). W 1965r. podjął studia leśne w Wyższej Szkole Rolniczej Poznaniu. W czasie studiów aktywnie działał w podlegającej Zrzeszeniu Studentów Polskich Komisji Turystyki i Sportu. W 1966r. został prezesem Sekcji Grotołazów przy Akademickim Klubie Turystyki w Poznaniu. W 1969 roku uzyskał tytuł magistra inżyniera, natomiast w 1976 stopień naukowy doktora nauk leśnych. W trakcie pracy na Wydziale Leśnym w latach 1969 – 2009 wielokrotnie kierował lub uczestniczył w grantach resortowych.

Był praktykiem, który doświadczenie zawodowe uzyskał również poprzez 5-letnią pracę w lasach niemieckich. Doświadczenie to było wykorzystywane przez różne gremia Lasów Państwowych: był członkiem Kolegium przy Dyrektorze Generalnym Lasów Państwowych, członkiem Zespołu ds. Wdrożeń Nowych Technologii przy Dyrektorze Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Poznaniu.

Jego dorobek naukowy obejmuje 180 prac naukowych i popularnonaukowych. Badał zagadnienia dotyczące efektywności maszyn i technologii, głównie w pozyskaniu i zrywce drewna, oceny bazy drewna małowymiarowego w polskim gospodarstwie leśnym, charakterystyki sortymentów w biomasie drzew i drzewostanów sosnowych różnych klas wieku, organizacji i efektywności usługowego wykonawstwa prac leśnych.

Był jednym z pionierów wdrażających w Polsce metody zmechanizowanego pozyskania i zrywki drewna za pomocą harwesterów i forwarderów. Założyciel i członek Stowarzyszenia Przedsiębiorców Leśnych im. M. Wierzbickiego, pomysłodawca Centrum Kształcenia Przedsiębiorców Leśnych, członek Rady Programowej Przeglądu Leśniczego. Zmarł 24. lutego 2017r. w wieku 72 lat.


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz