/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 
MEBLARSTWO

Pożar stolarni w Czempiniu

Autor: Andrzej Ziegler / oprac. red.
Źródło: KP PSP Kościan
Data: 2018-05-22


9. maja, po godzinie czwartej rano Straż Pożarna otrzymała zgłoszenie o pożarze stolarni w Czempiniu k. Kościana. Ze względu na wczesną porą w zakładzie nie było pracowników.

Pożar stolarni w CzempiniuPożar stolarni w CzempiniuFot. PSP Kościan

Na miejscu strażacy zastali kompleks budynków w kształcie litery „L”, w którym przez znaczną część dachu płomienie strzelały w niebo. Przeprowadzone rozpoznanie wykazało, że pali się w hala produkcyjnej stolarni, głównie dach ale ogień zaczął już trawić zgromadzony surowiec oraz maszyny.

Początkowo ograniczono rozprzestrzenianie się ognia w części dachu a także na parterze od strony części socjalnej oraz od strony magazynu surowców i wyrobów gotowych. Później, w miarę przybywania kolejnych zastępów, wprowadzono następne prądy wody w natarciu. Równocześnie oddymiano halę i dogaszano pojedyncze zarzewia ognia. W celu odprowadzenia dymu i gazów pożarowych oraz precyzyjnego podawania wody wykonano w dachu kilka otworów. Z palącej się hali strażacy wynieś butlę z propan – butanem. Rozważne i uważnie prowadzone działania pozwoliły nie tylko na uratowanie większości maszyn ale także skutecznie zapobiegły rozprzestrzenieniu ognia na inne części zakładu w tym także na zlokalizowany tuż za ścianą magazyn, w którym zgromadzono między innymi piankę poliuretanową oraz wyroby gotowe.

Pożar stolarni w CzempiniuPożar stolarni w CzempiniuFot. PSP Kościan

Pożar został opanowany po ponad godzinie od rozpoczęcia działań a jego ostateczne ugaszenie zajęło strażakom jeszcze prawie 6 godzin. W akcję gaśniczą zaangażowanych było 12 zastępów straży pożarnej czyli blisko 50 strażaków z KP PSP w Kościanie oraz jednostek OSP w Czempiniu, Kościanie, Głuchowie, Racocie i Gryżynie.

Straty spowodowane ogniem oszacowano na ok. 450 tys. zł a wartość uratowanego mienia na 1 mln 700 tys. zł. Trwa ustalanie przyczyn pożaru.


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz