/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 
PRZEMYSŁ DRZEWNY

Södra najatrakcyjniejszym szwedzkim pracodawcą

Autor: oprac. dja
Źródło: Randstad
Data: 2018-05-19


Koncern drzewny Södra został uznany za najbardziej atrakcyjnego pracodawcę w Szwecji w największym na świecie badaniu wizerunku pracodawców, Randstad Award. To jedyna firma reprezentująca sektor leśno-drzewny jaka znalazła się czołówce światowego rankingu pracodawców.

Södra najatrakcyjniejszym szwedzkim pracodawcąSödra najatrakcyjniejszym szwedzkim pracodawcąFot. Randstad

W ciągu ostatnich dwóch lat Södra awansowała z 48 miejsca w rankingu krajowym, by w tym roku zająć pierwsze miejsce i tym samym zostać pierwszą firmą branży leśnej, która otrzymała nagrodę dla najlepszego pracodawcy w kraju. W badaniu wzięło udział 150 największych pracodawców w Szwecji i ponad 5000 osób.

Koncern Södra to rodzaj spółdzielni, której członkami jest ponad 50.000 właścicieli lasów, do których należy prawie połowa prywatnych lasów w południowej Szwecji oraz grupa przedsiębiorstw. Działalność biznesowa firmy podzielona jest na cztery obszary: Södra Timber - produkcja tarcicy i wyrobów struganych, Södra Interior - odpowiedzialny za drzewne produkty dla wyposażenia wnętrz, Södra Cell - produkcja celulozy i biopaliw, Södra Skog - zajmujący się obrotem surowcem drzewnym i usługami leśnymi. Södra jest również dużym producentem energii elektrycznej.

Tegoroczne badanie Randstad Award zostało przeprowadzone w 30 krajach świata. 175.000 respondentów: studentów, pracowników i osób poszukujących pracy, w wieku od 18 do 65 lat wskazało blisko 6000 firm, w których chciałoby pracować.

Najcenniejszymi czynnikami, które decydują o atrakcyjności pracodawcy w tym roku stała się dla osób młodych (25-44 lata) atmosfera w pracy. Osoby starsze najbardziej cenią ciekawe zadania i stabilność.

Według przeprowadzonych badań, przy poszukiwaniu nowego miejsca pracy 43% respondentów od nowego szefa oczekuje formy zatrudnienia i typu umowy, które będą dla nich dogodne. 39% wskazuje na potrzebę nowych wyzwań i rozwoju zawodowego. 29% ankietowanych chciałoby mieć swobodę w dostosowaniu godzin pracy. U blisko 1/4 osób planujących zmianę pracy na decyzję wpłynąć może wyższe stanowisko lub możliwości awansu proponowane przez nowego pracodawcę. Benefity, w tym kary sportowe czy prywatna opieka medyczna, wskazało 16% respondentów, a możliwość pracy zdalnej – 15%.


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz