/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
 
WYNIKI KONKURSU

II Ogólnopolski Konkurs wiedzy o maszynach SCM

SCM GROUP

Autor:
Źródło: SCM GROUP
Data: 2018-05-15


Intensywna współpraca firmy SCM z Wydziałem Technologii Drewna Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu przynosi efekty. Każdego roku SCM Group Polska przekazuje kilka maszyn na cele dydaktyczne związane z przedmiotem Obrabiarki i podstawy konstrukcji maszyn.

II Ogólnopolski Konkurs wiedzy o maszynach SCMII Ogólnopolski Konkurs wiedzy o maszynach SCMFot. SCM GROUP

14. maja na Wydziale Technologii Drewna UP w poznaniu odbył się  II Ogólnopolski Konkurs wiedzy o maszynach SCM.
 
-Jesteśmy pod ogromnym wrażeniem nie tylko ilości uczestników ale także poziomu ich przygotowania - mówi Krzysztof Kluza product manager SCM Group Polska. -Widać ze studenci podchodzą do konkursu bardzo poważnie i są doskonale przygotowani. Niewątpliwie dużą rolę odgrywa dr. Pałubicki który prowadzi dla studentów zajęcia dydaktyczne  niemniej jednak zauważyłem że studenci sami wyszukują informacji i nowinek technicznych na stronach internetowych.  Pytania są szczegółowe, a zakres wymaganej wiedzy bardzo szeroki. 
 

 
Na początku tego roku pracownia dydaktyczna  WTD została wyposażona w okleiniarkę K360, szlifierkę SD30 i wiertarkę wielowrzecionową. Studenci oprócz zadań teoretycznych mają okazję wykonywać praktyczne ćwiczenia na maszynach wyposażonych w nowoczesną technologię.  Dodatkowo SCM organizuje dla studentów spotkania w siedzibie firmy pokazując adeptom stolarstwa nowoczesne technologie które wprowadzane są właśnie na rynku. Zwieńczeniem semestru intensywnej nauki dotyczącej zaawansowanych rozwiązań do obróbki drewna jest Ogólnopolski konkurs wiedzy o Maszynach SCM.
 
 
Test składał się z dwóch części: pytań wielokrotnego wyboru oraz zadań otwartych. Oprócz teorii przygotowane były zadania z wykorzystaniem tabel np. do obliczenia mocy silnika wymaganego do szlifowania drewna przy podanych parametrach technicznych.
 
Poziom konkursu jest wysoki także dlatego, że firma SCM przygotowała ciekawe nagrody. Dla najlepszego studenta przewidziano wycieczkę do Włoch natomiast pozostali laureaci otrzymają nagrody rzeczowe.
 
Ponieważ rywalizacja była bardzo duża, SCM w tym roku nagrodzi pięciu studentów z najlepszymi wynikami:
1. Piotr Grobelny - 37 pkt.
2. Ex aequo:
Sławomir Janiak - 32 pkt.
Daniel Lechowicz - 32 pkt. 
3. Grzegorz Mruk - 29 pkt .
4. Robert Osiński - 26 pkt.
 

 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA