DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 
DESIGN

Polak, Szwed, Brytyjczyk odpowiedzią na wyzwania designu

Autor: oprac. dja
Źródło: Nandoo
Data: 2018-05-14


Personalizacja i dobre rzemiosło to przyszłość designu. Specjaliści w tej dziedzinie podkreślają, że współczesne wzornictwo musi podążać w kierunku innowacyjności, elastyczności, ale przede wszystkim personalizacji. W masie produktów słabej jakości, tanich, ludzie planujący zmiany w aranżacji swoich domów, przedsiębiorcy chcący wyróżnić się w biznesie, coraz częściej szukają projektów wysokiej jakości uszytych „na miarę”.

Polak, Szwed, Brytyjczyk odpowiedzią na wyzwania designuPolak, Szwed, Brytyjczyk odpowiedzią na wyzwania designuFot. Nandoo

Dzisiejszy design musi oferować nie tylko wymyślanie nowych pomysłów i produktów, ale także zmian, które prowadzą do różnorodności. Musi elastycznie dostosowywać się do otoczenia i klienta, który oczekuje także projektów spersonalizowanych, przygotowanych specjalnie dla niego.

-Świat w pewnym momencie został zalany tanimi produktami za 3 złote. Ludzie chcą się od tego odbić, chcą zacząć obcować z czymś zrobionym dla siebie. Praca ręczna, obsługa ręczna to właśnie ogólnoświatowy trend - mówiła Dominika Rostocka architekt wnętrz, designer, prezes i główny projektant w Creative Coop. Architects podczas ostatniego Forum Dobrego Designu.

Chcąc odpowiedzieć na te wyzwania, olsztyńska pracownia Studio Tkanin Nandoo stworzyła autorską kolekcję foteli i podnóżków, których obicia wykorzystują barwy narodowe.

Meble powstają wspólnym wysiłkiem lokalnych rzemieślników – stolarzy, krawców i tapicerów. Patchwork w narodowych barwach na drewnianym stelażu prezentuje się elegancko i solidnie, ale droga do perfekcji była wyboista.

SzwedSzwedFot. Nandoo

–Projekt mebli o wzorach zaczerpniętych z narodowych barw tworzyliśmy od podstaw metodą prób i błędów – mówi Anna Bułło, właścicielka Studia Tkanin Nandoo. –Popularnych obecnie nadruków w ogóle nie braliśmy pod uwagę. Sprawdzaliśmy różne szablony, kroje i metody łączenia tkanin, szukaliśmy sposobu na skrojenie obicia tak, aby materiał dobrze „pracował” na fotelu. Był to spory wysiłek dla całego zespołu, nie wszystko od początku szło po naszej myśli, ale satysfakcja, kiedy gotowy "Polak", "Brytyjczyk", czy "Szwed" stoi przed nami, jest tego warta.

Ponadczasowy kształt i indywidualny charakter
Stelaż klasycznego uszaka z drewna dębu lub buku okrywa obicie wykonane metodą patchworkową z najlepszej jakości tkanin od wiodących producentów. Do stworzenia biało-czerwonego zestawu użyto bawełny. Precyzja wykonania i dbałość o detale na każdym etapie produkcji gwarantują elegancki efekt i trwałość produktu. Zasadniczym założeniem było to, że meble mają służyć klientom latami i przez cały ten czas wyglądać doskonale.

BrytyjczykBrytyjczykFot. Nandoo

Oprócz "Polaka", w kolekcji narodowej Nandoo znalazły się fotele i podnóżki w barwach narodowych Wielkiej Brytanii i Szwecji. W swojej formie mają one ponadczasowy charakter. Wygodny uszak idealnie sprawdzi się w domach, których właściciele chcą zamanifestować swoje poglądy i sympatie, albo po prostu potrzebują nietuzinkowego mebla, który „zrobi wnętrze”.

Polak, Szwed i Brytyjczyk mogą znaleźć swoje miejsce w przestrzeniach firm identyfikujących się z konkretnym państwem, szkół językowych, biur podróży, a także klubów sportowych. To także oryginalny pomysł na prezent.

–Nasz pomysł oparliśmy na narodowych flagach – mówi Anna Bułło. –Zdobyliśmy przy tym bezcenne doświadczenie w konstruowaniu z patchworku skomplikowanych wzorów. To właśnie atut naszych mebli – projekt można dostosować do indywidualnych potrzeb, zainspirować się inną flagą czy logotypem firmy, zmienić kolory, faktury, kształt nóżek, wymiary. Chętnie podejmiemy się kolejnych wyzwań.


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Hmmmm... [1]

Ten pierwszy fotel, to raczej Chorwat, nie Polak...

Tak sobie pomyślałem... [1]Odpowiedz na ten komentarz2018-05-16 06:15:21

Zgłoś nadużycie

No fakt :). Moje skojarzenia były z lotniczą szachownicą

Dominik Jabłoński [428]Odpowiedz na ten komentarz2018-05-18 00:17:11

Zgłoś nadużycie

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz