/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 
TECHNOLOGIE

Altendorf Group przejmuje Maschinenbau Hebrock GmbH

Wilhelm Altendorf GmbH & Co. KG

Autor: oprac. ps
Źródło: Wilhelm Altendorf GmbH & Co. KG
Data: 2018-05-10


Firma Altendorf Group GmbH, wiodący na świecie producent pilarek formatowych, nabyła rodzinną firmę Maschinenbau Hebrock GmbH, z siedzibą w Bünde (Niemcy).

Altendorf Group przejmuje Maschinenbau Hebrock GmbHAltendorf Group przejmuje Maschinenbau Hebrock GmbHFot. Altendorf Group

Transakcja zakupu zrealizowana została 25. kwietnia 2018r.  W tym samym czasie Altendorf zakupił również spółką oraz EBM Maschinenbau GmbH z siedzibą w niemieckim Hüllhorst, która zajmuje się wytwarzaniem maszyn do produkcji rur.

Wartość transakcji nie została ujawniona.

Przejęcia wpisują się w strategię Grupy Altendorf polegającą na łączeniu uzupełniających się, tradycyjnych firm w celu osiągnięcia wzrostu. Rozwój przedsiębiorstwa wspierany jest przez Avedon Capital Partners z Düsseldorfu,  inwestora angażującego się w średniej wielkości przedsiębiorstwa, który od kwietnia 2017 roku posiada większościowy pakiet udziałów w Grupie Altendorf.

Firma Hebrock od 1980r. specjalizuje się w projektowaniu i produkcji wysokiej jakości maszyn do oklejania krawędzi. Posiada kanały dystrybucji w ponad trzydziestu krajach, w tym również w Polsce. Z informacji przekazanych w komunikacie wynika, że rodzina Hebrock będzie nadal zaangażowana w ten biznes.

Założyciel przedsiębiorstwa Horst Hebrock uważa, że firma przeszła w dobre ręce.  -Przez wiele lat utrzymywaliśmy przyjazne stosunki z Grupą Altendorf i wiemy, że orientacja na wzrost jest właściwym sposobem na sprostanie wyzwaniom przyszłości. Moja córka, Anja i syn, Frank, będą nadal zarządzać biznesem w duchu wartości wyznawanych przez rodzinę - powiedział.

Anja Hebrock-Kiel i Frank Hebrock są przekonani, że fuzja z Altendorf Group jest okazją do zachowania dzieła życia ich ojca: -Produkcja okleiniarek definiowała firmę Hebrock od prawie czterech dekad. Działamy na tych samych rynkach docelowych, co Altendorf i niewątpliwie będziemy w stanie osiągnąć wiele synergii. Wspólna, zorientowana na przyszłość strategia, która dotyczy zarówno dystrybucji produktów, jak i rozwoju, może przynieść korzyści obu firmom. - ocenia rodzeństwo

-Jako Grupa Altendorf staramy się oferować najwyższej jakości maszyny dla rzemieślników w produkcji mebli. Okleiniarki z firmy Hebrock należą do wiodących marek w tym segmencie i widzimy największy potencjał dla synergii w zakresie zamówień, sprzedaży i marketingu. - mówi Joerg F. Mayer, dyrektor Altendorf Group. - Istnieje już wiele nakładających się działań handlowych obu producentów, które będą w stanie działać jako pojedynczy podmiot w przyszłości. W niektórych przypadkach otworzy to dla Hebrock zupełnie nowe rynki. Aby zapewnić ciągłość, wszyscy pracownicy w zakładach Bünde i Hüllhorst będą nadal zatrudnieni - dodaje Mayer.

Wolfgang Ruhnau, dyrektor grupy Altendorf, uważa przejęcie Hebrock za kluczowy element strategii rozwoju, którą Altendorf opracował wspólnie z Avedon Capital Partners. -W Altendorf rozumiemy, czego rzemieślnicy na całym świecie oczekują od swoich maszyn, aby produkować wysokiej jakości meble z materiałów płytowych. Wiemy również, które inwestycje są niezbędne i zaspokoją potrzeby naszego globalnie ważnego rynku docelowego. Cieszymy się, że Hebrock dołącza do nas w tej podróży. "

Przewodniczący rady doradczej Altendorf Group, dr Ralf Koester, który ma wieloletnie doświadczenie w branży technologii dla obróbki drewna, jest przekonany, że włączenie Hebrocka podkreśli pozycję Altendorf Group jako globalnego producenta maszyn dla rzemiosła.  -Marka Hebrock - reprezentująca sektor okleiniarek - stanowi wyjątkowe dopasowanie do naszej strategii rozwoju, umożliwiając Grupie Altendorf dalszą ekspansję na arenie światowej - uważa Koester.


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz