/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 
TECHNOLOGIE

Odkurzacze do zadań specjalnych – co jeszcze oferuje nam nowoczesna technologia?

Kärcher

Autor: Materiał partnera
Źródło: Kärcher
Data: 2018-05-02


W przestrzeni przemysłowej nie ma miejsca na kompromisy, a w służbie utrzymania czystości aspekty takie jak bezpieczeństwo, mobilność, wygoda i ultraskuteczność nabierają nowego znaczenia. Dziś prezentujemy najnowsze osiągi w dziedzinie odkurzania przemysłowego.

Odkurzacze do zadań specjalnych – co jeszcze oferuje nam nowoczesna technologia?Odkurzacze do zadań specjalnych – co jeszcze oferuje nam nowoczesna technologia?Fot. Kärcher

W stronę mobilności
Wydajność i mobilność to jedne z najważniejszych wymagań, przed jakimi stoją obecnie twórcy przemysłowych urządzeń odkurzających. Chodzi o to, by maszyny sprzątające zapewniały efektywność odpowiednią dla najcięższych warunków przy wciąż malejących rozmiarach.

Przemysł drzewny charakteryzuje się wysokim zapotrzebowaniem na urządzenia klasy kompaktowej o mocnej budowie, bo wydajność i bezpieczeństwo pracy zależą od możliwości ich szybkiego przemieszczania – również po halach fabrycznych z ograniczoną przestrzenią. Należy przyznać, że cel został osiągnięty, ponieważ współczesne odkurzacze przemysłowe można sprawnie przesuwać na solidnych kołach. Całość mieści się w trwałej obudowie, której wysokość wynosi około metra, a wszystkie zanieczyszczenia przyjmuje zbiornik ze stali nierdzewnej o pojemności 60 litrów.

Małe jest… funkcjonalne i bezpieczne

Odkurzacze przemysłowe z serii IVC firmy Kärcher nie muszą oznaczać wyboru pomiędzy rozmiarem a funkcjonalnością.Odkurzacze przemysłowe z serii IVC firmy Kärcher nie muszą oznaczać wyboru pomiędzy rozmiarem a funkcjonalnością.Fot. Kärcher

Stosunkowo niewielkie gabaryty urządzeń odkurzających, takich jak np. odkurzacze przemysłowe z serii IVC firmy Kärcher, podbijających przemysł drzewny wcale nie muszą oznaczać wyboru pomiędzy rozmiarem a funkcjonalnością. Praktyczne dostosowanie do potrzeb to rozwiązania takie jak m.in. możliwość pracy w trybie wielozmianowym lub ciągłym, a także spersonalizowane ułatwienia dzięki dostępnym w ofercie producenta akcesoriom dla danego modelu takim jak różne rodzaje dysz.

W walce z brudem i zanieczyszczeniami nie wolno zapominać o bezpieczeństwie pracy. W przemyśle drzewnym szczególnie istotne zagrożenia powodowane są przez pył drzewny – dlatego tak istotne jest wybieranie maszyn spełniających normy dyrektywy ATEX do pracy w strefie 22 (potencjalnie zagrożonej wybuchem).

Technologia w służbie pracy

Najnowocześniejsze, charakteryzujące się mobilnością odkurzacze przemysłowe z łatwością pozwolą zebrać pył drzewny powstały choćby przy produkowaniu mebli czy heblowaniu desek. Wyposażenie takie jak zbiornik ze stali nierdzewnej, elektroniczna kontrola silników, zastosowanie na przykład turbiny boczno-kanałowej czy system półautomatycznego lub automatycznego oczyszczania filtra, a także ułatwienia takie jak możliwość pracy w trybie wielozmianowym lub z przerwami, wygodna wysokość mocowania węża i wózek pozwalający na sprawne przemieszczanie – wszystko świadczy o tym, że odkurzacze przemysłowe nie są obecnie tym samym, czym były choćby przed dekadą, a można śmiało przypuszczać, że inżynierowie pracujący nad ich rozwojem nie powiedzieli ostatniego słowa.


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz