/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
 
BUDOWNICTWO Z DREWNA

Danwood zawiesił ofertę publiczną akcji

Autor: oprac. red
Źródło: Danwood
Data: 2018-04-26


Danwood Holding SA zawiesił publiczną ofertę akcji. Producent domów prefabrykowanych o konstrukcji drewnianej uznał, że cena oferowana przez inwestorów instytucjonalnych za akcje spółki jest za niska i nie odzwierciedla jej wartości.

Danwood zawiesił ofertę publiczną akcjiDanwood zawiesił ofertę publiczną akcjiFot. Danwood

"Na podstawie postanowień Prospektu, Akcjonariusz Sprzedający, w porozumieniu z Globalnym Koordynatorem oraz po konsultacji ze Współprowadzącymi Księgę Popytu, podjął decyzję o zawieszeniu przeprowadzenia Oferty. Powodem zawieszenia Oferty jest cena zgłoszona przez Inwestorów Instytucjonalnych w procesie budowania księgi popytu, która w opinii Akcjonariusza Sprzedającego nie odzwierciedla wartości fundamentalnej Spółki i jej potencjału rozwoju" - poinformowano w aneksie do prospektu emisyjnego spółki.

W komunikacie z 12. kwietnia spółka podała, że jej akcjonariusz chce sprzedać w ofercie publicznej spółki łącznie do 24 mln akcji. Cena maksymalna akcji w ofercie została ustalona na 15 zł, co oznaczało, że łączna wartość oferty publicznej spółki mogła wynieść 360 mln zł.

Jak poinformował PAP, cena akcji w book buildingu Danwoodu wynosiła 10,5 zł, czyli poniżej dolnej granicy przedziału cenowego dla inwestorów instytucjonalnych (11,5-15 zł/akcję), zaś wielkość oferty została ograniczona.

Dotychczas nie zapadła decyzja w przedmiocie wskazania nowych terminów oferty. Zostaną one ustalone w terminie późniejszym.


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA