/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 
PŁYTY DREWNOPOCHODNE

CBA prowadzi śledztwo związane z inwestycją Egger w Biskupcu

Centralne Biuro Antykorupcyjne

Autor: Piotr Kaczorek, oprac. red
Źródło: Centralne Biuro Antykorupcyjne
Data: 2018-04-21


Centralne Biuro Antykorupcyjne poinformowało o zakończeniu kontroli dotyczącej realizacji umowy inwestycyjnej związanej z budową fabryki płyt drewnopochodnych Egger w Biskupcu. Dalsze śledztwo w sprawie będzie prowadzone przez Delegaturę Centralnego Biura Antykorupcyjnego w Białymstoku.

CBA prowadzi śledztwo związane z inwestycją Egger w BiskupcuCBA prowadzi śledztwo związane z inwestycją Egger w BiskupcuFot. D.Jabłoński

Kontrola związana byla z budową spalarni odpadów oraz bezprzetargowego zbycia nieruchomości gminnych o wartości około 3 mln zł na rzecz zagranicznej firmy prywatnej (Egger) w Urzędzie Miejskim w Biskupcu oraz Przedsiębiorstwie Wodociągów i Kanalizacji w Biskupcu Sp. z o.o.

Postępowania kontrolne dotyczyło określonych przepisami prawa procedur podejmowania i realizacji wybranych decyzji podejmowanych przez Urząd Miejski w Biskupcu w związku z realizacją umowy inwestycyjnej z 20. kwietnia 2015r. zawartej z Horizont Project Development Sp. z o.o. i Przedsiębiorstwem Wodociągów i Kanalizacji w Biskupcu Sp. z o.o. Kontrole dotyczyły przede wszystkim rozporządzenia przez Urząd Miejski w Biskupcu mieniem komunalnym m.in. w związku z bezprzetargowym zbyciem nieruchomości gminnych o wartości około 3 mln zł na rzecz firmy EGGER za pośrednictwem Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji w Biskupcu Sp.z o.o.

Prokuratura Okręgowa w Olsztynie powierzyła także do prowadzenia Delegaturze Centralnego Biura Antykorupcyjnego w Białymstoku śledztwo dotyczące rozporządzania mieniem przez Urząd Miejski w Biskupcu oraz Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Biskupcu Sp. z o.o. w zakresie rozporządzania mieniem komunalnym w związku z realizacją zawartej z Horizont Project Development Sp. z o.o. w 2015r. umowy inwestycyjnej, a także w zakresie budowy przez inwestora spalarni odpadów.

Całość materiałów z kontroli trafi do śledztw prowadzonych przez Delegaturę CBA w Białymstoku.


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz