/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 
RYNEK BIOMASY

Śledztwo ws. obrotu biomasą w ENEA. Szacowane straty to ponad 56 mln zł

Centralne Biuro Antykorupcyjne

Autor: Piotr Kaczorek
Źródło: Centralne Biuro Antykorupcyjne
Data: 2018-04-21


Agenci Delegatury CBA w Białymstoku w ramach prowadzonego śledztwa dotyczącego wyrządzenia znacznej szkody majątkowej w spółce skarbu państwa tj. ENEA S.A. polegającej na nieprawidłowym obrocie biomasą weszli do 10 biur i firm na terenie całej Polski. Zabezpieczane są dokumenty i dane elektroniczne.

Śledztwo ws. obrotu biomasą w ENEA. Szacowane straty to ponad 56 mln złŚledztwo ws. obrotu biomasą w ENEA. Szacowane straty to ponad 56 mln złFot. CBA

Śledztwo dotyczy zakupu tzw. zwykłej biomasy (m.in. odpadów tartacznych) przez spółkę zależną od ENEA S.A. i jej ewidencjonowanie już jako droższej biomasy energetycznej (np. wierzba energetyczna). Wg ustaleń agentów m.in. takie odpady trafiały i były spalane w Elektrociepłowni Białystok od 2012 r.

Przeszukania prowadzone są w siedzibach spółek prywatnych uczestniczących w procederze i w Elektrociepłowni Białystok. Dowody zabezpieczane są także w jednym z departamentów Urzędu Regulacji Energetyki i w siedzibie ENEA S.A. w Kozienicach.

Szacunki CBA ze śledztwa wskazują, że ENEA S.A. mogła ponieść w ten sposób znaczną szkodę majątkową - nawet ponad 56 mln zł.

Nadzór nad prowadzonymi czynnościami sprawuje Prokuratura Okręgowa w Łomży.


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz