DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 
DREWNO NA BUDOWIE

Konkurs architektoniczny: Najlepsze wykorzystanie certyfikowanego drewna

Autor:
Źródło: PEFC
Data: 2018-04-18


Nowy edycja konkursu "Najlepsze wykorzystanie certyfikowanego drewna", którego finał odbędzie się XI Światowym Festiwalu Architektury - zapraszamy! Zgłoszenia można nadsyłać do 11. maja 2018r.

Konkurs architektoniczny: Najlepsze wykorzystanie certyfikowanego drewnaKonkurs architektoniczny: Najlepsze wykorzystanie certyfikowanego drewnaFot. PEFC

Czy w swoich projektach budowlanych wykorzystujecie Państwo drewno lite lub produkty takie jak CLT lub klejonkę? Czy zdecydowaliście się Państwo na wyróżnienie drewna ze względu na jego liczne właściwości estetyczne, naturalne i architektoniczne, lub po prostu dlatego, że jest to jedyny odnawialny materiał budowlany?

Jeśli tak, Państwa zaangażowanie w budowanie z drewna może być nagrodzone na międzynarodowej imprezie branżowej XI Światowy Festiwal Architektury (World Architecture Festival - WAF)! W ramach wspieranego przez PEFC konkursu nagrodę otrzymają zespoły projektów i architekci, którzy zastosowali drewno w ukończonym budynku w sposób innowacyjny, edukacyjny lub artystyczny, jednocześnie demonstrując jego odpowiedzialne pozyskanie w postaci certyfikatu.

XI Światowy Festiwal Architektury odbędzie się w Amsterdamie w dniach 28-30. listopada 2018r. Ponad 500 pracowni architektonicznych będzie konkurować o szeroką gamę nagród. Dotychczasowi zwycięzcy to jedni z najbardziej znanych architektów i pracowni architektonicznych na świecie, jak Foster & Partners; Zaha Hadid Architects; Snohetta; BIG; Isay Weinfeld; Perkins & Will; Rogers Stirk Harbour; FJMT i Sou Fujimoto.

Żłobek wybudowany we Włoszech po ubiegłorocznym trzęsieniu ziemiŻłobek wybudowany we Włoszech po ubiegłorocznym trzęsieniu ziemiFot. PEFC

Jak wziąć udział w konkursie?
Do konkursu kwalifikują się projekty zgłoszone na stronie World Architecture Festival w każdej z kategorii obejmującej ukończone budynki. Przypominamy, że zastosowanie certyfikowanego materiału w realizacji jest niezbędnym warunkiem udziału w konkursie. Aby zarejestrować się i wziąć udział w konkursie należy wejść na stronę nagród WAF (https://www.worldarchitecturefestival.com/2018-prizes-page), a następnie kliknąć na link Best Use of Certified Timber Prize lub Click here to begin your WAF entry.

Specjalne jury, w tym przedstawiciel PEFC, oceni nadesłane projekty, w których wykorzystano certyfikowane drewno w sposób innowacyjny, edukacyjny lub artystyczny. Biuro WAF skontaktuje się z wybranymi architektami i pracowniami, aby potwierdzić, że drewno wykorzystane w projekcie pochodzi z certyfikowanych źródeł, takich jak lasy z certyfikatem PEFC, spełniając warunki zrównoważonego projektowania i odpowiedzialnego zakupu. Tu warto podkreślić, że w Polsce prawie całe drewno okrągłe na rynku posiada certyfikat PEFC. Więcej o systemie certyfikacji gospodarki leśnej i drewna dowiedzą się Państwo na stronach www.pefc.pl i www.pefc.org.

Jury zapozna się z prezentacjami wybranych, najlepszych 10 projektów rankiem w piątek 30. listopada 2018 r. w trakcie WAF w Amsterdamie. Zwycięzcy otrzymają nagrody podczas uroczystej kolacji wieczorem tego samego dnia.

Należy pamiętać, że termin nadsyłania zgłoszeń upływa 11. maja 2018r., a w ramach World Architecture Festival jest organizowanych wiele innych ciekawych konkursów!


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz