/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 
PŁYTY DREWNOPOCHODNE

Forte otwarło fabrykę płyt wiórowych

Fabryki Mebli Forte

Autor: oprac. red
Źródło: Fabryki Mebli Forte
Data: 2018-04-13


12. kwietnia Fabryki Mebli Forte dokonały oficjalnego otwarcia własnej fabryki płyt wiórowych w Suwałkach. Budowa zakładu jest pierwszym etapem inwestycji o łącznej wartości ponad 700 mln zł realizowanej na terenie Suwalskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Do 2020 roku w kolejnych etapach powstanie piąta fabryka mebli FORTE, pod budowę której wmurowano dziś kamień węgielny.

Fabryka płyt wiórowych Forte w SuwałkachFabryka płyt wiórowych Forte w SuwałkachFot. Forte

Kompleks przemysłowy w Suwałkach to największe przedsięwzięcie w historii Fabryk Mebli Forte SA oraz jedna z największych inwestycji polskiego biznesu w ostatnich latach. Dzięki wchodzącej w jego skład fabryce płyt wiórowych, Forte, jako jedyny polski producent mebli, będzie korzystać z płyt drewnopochodnych własnej produkcji. Inwestycja ta pozwoli na zaspokojenie w 100% zapotrzebowania firmy na surową płytę wiórową.

Docelowa produkcja dzienna nowej fabryki wyniesie 1500 m³ płyty surowej. Zakład jest jedną z najnowocześniejszych inwestycji w branży meblarskiej w całej Europie, zarówno jeśli chodzi o wysoką jakość produktu jak i standardy pro-środowiskowe. Zdaniem Forte, najnowszej generacji płyta wiórowa produkowana w Suwałkach zdecydowanie wyróżnia się na tle płyt konkurencji. Ze względu na zastosowane nowoczesne technologie oczyszczające, takie jak np. elektrofiltry, standardy ekologiczne fabryki, dotyczące np. emisji substancji do powietrza, z dużym zapasem spełniają obecne normy ochrony środowiska.

-Otwarta dziś fabryka płyt wiórowych to dla nas bardzo ważna inwestycja, kluczowa także dla branży meblarskiej, stanowiąca wartość zarówno dla regionu, jak i całej polskiej gospodarki. Stajemy się w tym momencie jedyną polską firmą w sektorze meblarskim, która będzie samowystarczalna, jeśli chodzi o zaopatrzenie w podstawowy materiał do produkcji naszych mebli. Jestem dumny z tego przedsięwzięcia także dlatego, że tworzymy nowe miejsca pracy i przyczyniamy się do rozwoju Suwałk i całego regionu - powiedział podczas uroczystego otwarcia Maciej Formanowicz, Prezes Zarządu Fabryki Mebli Forte SA.

***

Fabryki Mebli Forte to czołowy polski producent mebli do samodzielnego montażu. Spółka powstała w 1992 roku, a w 1996 roku zadebiutowała na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie SA. Obecnie Forte posiada pięć nowoczesnych zakładów produkcyjnych w Polsce zlokalizowanych w Ostrowi Mazowieckiej, Suwałkach, Białymstoku oraz Hajnówce. Całkowita powierzchnia produkcyjna wszystkich polskich fabryk wynosi 143 tys. m², zaś powierzchnia magazynowa 103 tys. m². Każdego roku spółka wprowadza do oferty ponad 1400 nowych wzorów. Forte to także jeden z największych polskich eksporterów - firma sprzedaje swoje produkty w ponad 40 krajach świata (poprzez sieć ponad 4,5 tys. odbiorców-partnerów biznesowych), a 85% całej produkcji trafia za granicę. Produkcja Forte w 2017r. wyniosła 3,5 mln sztuk mebli, a wartość sprzedaży sięgnęła 1,096 mld zł.


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

"otwarło"

otworzyło

Marcinez [13]Odpowiedz na ten komentarz2018-04-16 08:08:15

Zgłoś nadużycie

Obie formy są

poprawne :)

Kamil - drewno.pl [3]Odpowiedz na ten komentarz2018-04-16 19:05:02

Zgłoś nadużycie

kurłaaaa....

przeca otwarło jest dobrze...

kowboj czacza [1]Odpowiedz na ten komentarz2018-04-17 20:43:25

Zgłoś nadużycie

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz