/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 
BUDOWNICTWO Z DREWNA

KNF zatwierdził prospekt Danwood Holding

Autor: oprac. dja
Źródło: Danwood
Data: 2018-04-12


11. kwietnia Komisja Nadzoru finansowego zatwierdziła prospekt emisyjny producenta domów Danwood Holding SA. Dzień później rozpoczęto ofertę publiczną, w której planowana jest sprzedaż 60% akcji spółki. Maksymalna cena za akcję została ustalona na 15 zł, co oznacza, że wartość oferty publicznej może wynieść do 360 mln zł.

Liczba podpisanych przez Danwood umów na sprzedaż domów w latach 2008-2017Liczba podpisanych przez Danwood umów na sprzedaż domów w latach 2008-2017Fot. Danwood

-Mamy ambitne plany rozwoju, notujemy bardzo dobre wyniki finansowe i zwiększamy przychody szybciej od konkurencji. Widzimy bardzo dobre perspektywy dla rynku prefabrykowanych domów o konstrukcji drewnianej w Europie i jego rosnące znaczenie względem domów tradycyjnych. Wprowadzenie akcji Spółki do obrotu na GPW będzie kolejnym ważnym kamieniem milowym w rozwoju Grupy – powiedział Jarosław K. Jurak, Prezes Zarządu Danwood Holding S.A.

DHH S.à r.l. z siedzibą w Luksemburgu (należaca do Polish Enterprise Fund VII LP zarejestrowanego na Kajmanach), do którego należy 100% akcji Danwood Holding SA, chce sprzedać w ofercie publicznej łącznie do 24 mln akcji (60% ogólnej liczby akcji). Proces budowy księgi popytu wśród inwestorów instytucjonalnych potrwa do 24. kwietnia 2018 roku. Inwestorzy indywidualni mogą składać zapisy na akcje w dniach 13-23 kwietnia 2018 roku. Akcje Spółki będą notowane na rynku regulowanym (głównym) Giełdy Papierów Wartosciowych w Warszawie.

W opublikowanym prospekcie emisyjnym nie podano prognoz finansowych, jednak zgodnie z informacjami zarządu celem strategicznym Danwood Holding S.A. jest dostarczenie klientom w 2020 roku ponad 1,9 tys. domów, z których ponad 95% zostanie przekazanych w standardzie wykończenia „pod klucz”.

Zarząd planujemy w kolejnych latach utrzymać obecne tempo wzrostu wyników. W 2016 roku przychody Danwood wzrosły o 27%, do poziomu 672 mln zł. W roku ubiegłym przychody skonsolidowane Danwood Holding sięgnęły 848,3 mln zł (wzrost o 26%). Zysk operacyjny grupy wyniósł 55,6 mln zł, a zysk netto 43,4 mln zł. EBIDTA wyniosła 61,2 mln zł. Grupa zatrudnia obecnie 1770 osób.

Główne rynki na których działa Grupa DanwoodGłówne rynki na których działa Grupa DanwoodFot. Danwood

Danwood zamierza w dalszym ciągu koncentrować swoją działalność w obszarze tzw. domów "pod klucz", skupiając się na projektach ze średniej półki cenowej. Grupa będzie dążyć do umacniania swojej pozycji rynkowej w Niemczech, skąd pochodzi obecnie blisko 85% zamówień spółki oraz zdobyć istotną pozycji w tym segmencie na rynkach, na których jest już obecna, tj. w Wielkiej Brytanii i w krajach alpejskich. W planach jest również ekspansja na nowe rynki, m.in. w Skandynawii, a zwłaszcza w Norwegii i Szwecji.

Zgodnie z planami inwestycyjnymi, Grupa planuje przeprowadzić do końca 2019 roku kolejną inwestycję w rozbudowę mocy produkcyjnych. Szacowana wartość  inwestycji, która obejmie zakup gruntu oraz budowę i wyposażenie nowej hali produkcyjnej wraz z infrastrukturą towarzyszącą, wynosi ok. 38 mln zł. Wydatek ten
Grupa chce sfinansować głównie środkami własnymi. Po zakończeniu inwestycji roczne zdolności produkcyjne Grupy będą wynosiły 2000 domów. Obecnie jest to ok. 1500 domów rocznie.  

Zgodnie z danymi przedstawionymi w prospekcie emisyjnym cechą wyróżniającą Danwood od innych podmiotów działających na europejskim rynku jest unikalne podejście do promocji oraz komunikowania się z klientami, wykorzystujące głównie sieć internetową. W swojej działalności Grupa wykorzystuje i rozwija unikalny autorski model połączenia marketingu z siecią sprzedaży, dzięki któremu znaczna część zleceń pozyskiwana jest poprzez internet.

Komunikując się z klientami, Grupa zapewnia pełną przejrzystość informacyjną i cenową swojej oferty. Na stronie internetowej przygotowanej odrębnie dla każdego z rynków znajdują się wizualizacje 360°, zdjęcia, filmy, szczegółowe opisy i dostępne są  ceny oferowanych domów, co odróżnia Grupę  od konkurencji i przekłada się  na budowanie zaufania ze strony klientów. Grupa systematycznie rozwija stosowane narzędzia sprzedażowe i wspierające sprzedaż, poprawiając ich efektywność i przyjazność dla użytkownika.  


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz