/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 
BUDOWNICTWO Z DREWNA

W Ministerstwie Środowiska rozmawiano o rozwoju budownictwa drewnianego

Autor: oprac. red
Źródło: Ministerstwo Środowiska
Data: 2018-04-06


5. kwietnia w Ministerstwie Środowiska odbyło się spotkanie poświęcone wsparciu rozwoju budownictwa drewnianego w Polsce, w tym wypracowaniu propozycji rozwiązań prawnych w tym zakresie. W dyskusji wzięli udział minister środowiska Henryk Kowalczyk i wiceminister Sławomir Mazurek.

W Ministerstwie Środowiska rozmawiano o rozwoju budownictwa drewnianegoW Ministerstwie Środowiska rozmawiano o rozwoju budownictwa drewnianegoFot. Ministerstwo Środowiska

Budownictwo ekologiczne, a w szczególności budownictwo drewniane, oferuje wiele technologii zwiększających efektywność energetyczną budynków i obniżających koszty ich utrzymania.

W tracie spotkania wiceminister Mazurek podkreślił, że promocja budownictwa drewnianego wpisuje się w realizację polityki klimatycznej prowadzonej przez resort środowiska.

-Konstrukcje drewniane akumulują węgiel, korzystnie wpływając na środowisko i ochronę klimatu. Dodatkowo, drewno niesie najniższy ślad węglowy w porównaniu z innymi materiałami budowlanymi – do produkcji drewna nie są wymagane wysokoenergetyczne paliwa kopalne, jak w przypadku cegły, stali czy plastiku – dodał.

Wiceminister Mazurek zaznaczył również, że wypracowanie instrumentów wsparcia i rozwiązań dla rozwoju branży, które wykraczają poza obszar działalności Ministerstwa Środowiska wymaga nawiązania współpracy z innymi instytucjami.

-Rozwój budownictwa drewnianego jest jednym z priorytetów rządu. Zgodnie z ustaleniami Rady Mieszkalnictwa w KPRM wskazane jest podjęcie działań zwiększających udział technologii drewnianej w budownictwie mieszkaniowym, a sektor budownictwa drewnianego może istotnie przyczynić się do realizacji celów Narodowego Programu Mieszkaniowego – powiedział minister Henryk Kowalczyk podsumowując spotkanie.

W spotkaniu wzięli udział także przedstawiciele Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, Ministerstwa Inwestycji i Rozwoju, Lasów Państwowych, Polskiego Komitetu Normalizacyjnego, Głównego Urzędu Nadzoru Budowlanego, Instytutu Techniki Budowlanej, Instytutu Technologii Drewna, a także stowarzyszeń z branży budownictwa drewnianego: Stowarzyszenia Centrum Drewna w Czarnej Wodzie, Stowarzyszenia Dom Drewniany i Stowarzyszenia Energooszczędne Domy Gotowe.


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz