/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 
WYDARZENIA

Strefa Warsztatów i Edukacji Zawodowej - DREMASILESIA 2018

Drewno.pl

Autor:
Źródło: Drewno.pl
Data: 2018-03-26


Wzorem lat ubiegłych, podczas targów DREMASILESIA, które odbędą się w dniach 6-8.04.2018 r. działała będzie Strefa Warsztatów i Edukacji Zawodowej. Wydarzenie to, organizowane przez portal Drewno.pl i Stowarzyszenie Parkieciarze Polscy przy wsparciu Międzynarodowych Targów Poznańskich zaoferuje zwiedzającym doradztwo w wielu dziedzinach biznesu.

DremaSilesia DremaSilesia Fot. Drewno.pl

Warsztaty parkieciarskie
Podczas trzech dni targów DremaSilesia odbywać się będą organizowane przez Stowarzyszenie Parkieciarze Polscy Warsztaty Parkieciarskie, w ramach których prezentowane będą najnowocześniejsze produkty: parkiety, deski, kleje, lakiery, oleje, woski, tarasy drewniane oraz technologie wykorzystywane w parkieciarstwie.
Warsztaty uzupełnione zostaną prezentacjami oraz praktycznymi pokazami: przygotowania podkładu, klejenia, szlifowania, wykończenia powierzchni oraz pomiarów w parkieciarstwie.

W ramach strefy uczniowie Zespołu Szkół Zawodowych Towarzystwa Salezjańskiego w Oświęcimiu, pod okiem profesjonalistów z firmy Parkieciarstwo Widawski Paweł uczyć się będą tajników zawodu parkieciarza.

W ramach Strefy Warsztatów, uczniowie prezentować będą również swoje umiejętności stolarskie, tworząc na żywo podczas targów ciekawie zaaranżowane meble z drewnianych palet. Wspomagać ich będzie w tym działaniu firma Festool producent elektronarzędzi do obróbki drewna.

DremaSilesia DremaSilesia Fot. Drewno.pl

Wiedza kluczem do profesjonalizmu
Portal Drewno.pl wraz ze Stowarzyszeniem Parkieciarze Polscy oraz centrum kształcenia ustawicznego Forest Consulting Center zapraszają uczniów i nauczycieli szkół budowlano - drzewnych, a także osoby pragnące zmienić zawód lub poszerzyć swoje umiejętności i wykształcenie poprzez kursy zawodowe do Strefy Warsztatów i Edukacji Zawodowej. Wszyscy zainteresowani będą mieli sposobność porozmawiania z nauczycielami zawodu stolarza, mistrzami zawodu, wykładowcami i ekspertami związanymi ze szkoleniami zawodowymi oraz doradcami biznesowymi.

W Strefie Warsztatów i Edukacji Zawodowej znajdzie się również miejsce, w którym będzie można spotkać doradców z różnego rodzaju dziedzin. Tutaj właśnie będzie można uzyskać informacje oraz poradę w indywidualnych konsultacjach z ekspertami zajmującymi się m.in. pozyskiwaniem środków UE, dotacji z ZUS, marketingiem internetowym, zasadami zakupu i reklamacji surowca drzewnego, certyfikacją drewna FSC, znakowaniem drewna konstrukcyjnego znakiem CE, itp.

DremaSilesia DremaSilesia Fot. Drewno.pl

Zapraszamy również do punktu konsultacji, w którym otrzymać będzie można informacje dotyczące szkoleń zawodowych takich jak: "Kurs brakarzy drewna okrągłego", "Kurs brakarzy tarcicy konstrukcyjnej", "Kurs operatora harwestera i (lub) forwardera" organizowanych przez Drewno.pl i Forest CC.

Kolejną atrakcją strefy będzie przygotowana przez Forest Consulting Center możliwość sprawdzenia swoich umiejętności na symulatorze wielozadaniowych maszyn leśnych typu harvester i forwarder. Każdy zainteresowany będzie miał okazję doświadczyć na własnej skórze, jak wymagająca i precyzyjna jest praca operatora takiej maszyny.

Strefę Wiedzy świetnie dopełni stoisko z literaturą branżową. Duży i różnorodny wybór książek traktujących o drewnie, jego wykorzystaniu w praktyce, a także tych o podejściu naukowym, zapewni sklep internetowy portalu Drewno.pl.


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz