/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 
PAPIER I CELULOZA

Pożar w International Paper Kwidzyn to najprawdopodobniej podpalenie

Autor: oprac. red
Źródło: International Paper Kwidzyn
Data: 2018-03-20


W nocy z 15. na 16. marca, w fabryce International Paper Kwidzyn, na terenie Papierni 2 wybuchł pożar, którego źródłem najprawdopodobniej było podpalenie.

International Paper KwidzynInternational Paper KwidzynFot. International Paper

W trakcie akcji ratunkowo-gaśniczej strażacy znaleźli zwłoki 58-letniego mężczyzny. Według wstępnych ustaleń pracownik podłożył ogień w dwóch miejscach, a następnie powiesił się.

-Do zdarzenia zadysponowano dwa zastępy z JRG Kwidzyn oraz sześć zastępów z Zakładowej Służby Ratowniczej. Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, przeszukaniu pomieszczeń w celu odnalezienia brakujących pracowników, odłączeniu energii elektrycznej, podaniu jednego prądu gaśniczego proszku oraz dwóch prądów gaśniczych wody w celu ugaszenia pożaru, ewakuacji na zewnątrz budynku jednej osoby poszkodowanej i udzieleniu jej kwalifikowanej pierwszej pomocy, przewietrzeniu pomieszczeń hali oraz sprawdzeniu obiektu przy pomocy kamer termowizyjnych oraz wykrywaczy wielogazowych. Przypuszczalną przyczyną zdarzenia było podpalenie - poinformowała Anna Jackowska, rzecznik prasowy Komendanta Powiatowego PSP w Kwidzynie.

W wyniku pożaru uszkodzone zostały dwie maszyny produkujące tekturę oraz papier gazetowy. Produkcja na nich została wstrzymana. Naprawa maszyny produkującej tekturę potrwa około tygodnia. Nie wiadomo jak długo potrwa uruchomienie urządzenia do produkcji papieru gazetowego, które doznało poważniejszych zniszczeń.

Okoliczności wydarzenia bada policja pod nadzorem prokuratury.

 

Komunikat International Paper Kwidzyn

W piątek, 16. marca, w godzinach porannych doszło do pożaru na terenie International Paper-Kwidzyn w rejonie Papierni 2. Pożar został szybko ugaszony, a teren zabezpieczony. Dochodzenie przyczyn pożaru nadal trwa i współpracujemy z odpowiednimi służbami w celu ustalenia szczegółów.

Z przykrością informujemy, że podczas akcji ratunkowo-gaśniczej znaleziono ciało jednego z pracowników. Prawdopodobną przyczyną zgonu było samobójstwo, jednak oficjalnie nie zostało to jeszcze potwierdzone przez prokuraturę. W wyniku podduszenia dymem, jeden z pracowników został zabrany do szpitala, jego stan zdrowia jest dobry. Pozostali pracownicy zostali bezpiecznie ewakuowani z budynku. Rodzinie i bliskim zmarłego pracownika składamy wyrazy współczucia.

Zdarzenie to nie miało wpływu na produkcję na dwóch maszynach papierniczych produkujących papier niepowlekany i obie maszyny funkcjonują bez zakłóceń. W wyniku pożaru, dwie pozostałe maszyny produkujące tekturę oraz papier gazetowy doznały uszkodzeń, co spowodowało wstrzymanie produkcji. Prace remontowe rozpoczęły się w weekend. Bazując na najnowszych ustaleniach spodziewa się, że naprawa maszyny produkującej tekturę potrwa około tygodnia. Z uwagi na poważniejsze uszkodzenia maszyny produkującej papier gazetowy dokładny czas jej naprawy jest nadal szacowany.

Obecnie współpracujemy blisko z klientami, aby zminimalizować wpływ zdarzenia na dostawy naszych produktów. Dziękujemy za cierpliwość i zrozumienie.


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz