/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 
PŁYTY DREWNOPOCHODNE

Pfleiderer ma nowego dyrektora finansowego

Pfleiderer

Autor: oprac. red
Źródło: Pfleiderer
Data: 2018-03-07


1. kwietnia br. stanowisko Członka Zarządu i Dyrektora Finansowego Pfleiderer Group obejmie dr Nico Reiner.

Pfleiderer ma nowego dyrektora finansowego Pfleiderer ma nowego dyrektora finansowego Fot. Pfleiderer

27. lutego rada nadzorcza Pfleiderer Group SA powołała dr Nico Reinera na stanowisko Członka Zarządu i Dyrektora Finansowego (CFO) spółki. Dr Nico Reiner zastąpi na tym stanowisku Richarda Mayera, dotychczasowego Członka Zarządu i Dyrektora Finansowego, który podjął decyzję o nieprzedłużaniu kontraktu i z końcem marca opuści Grupę. Richard Mayer udzieli swemu następcy wsparcia w sprawnym przejęciu obowiązków.

-Do Grupy dołącza menedżer z ogromną wiedzą i doświadczeniem zdobywaną w spółkach prowadzących działalność globalną. Będą one dla Pfleiderer Group bardzo cenne w kontekście realizacji ambitnej strategii wzrostu. Równocześnie dziękujemy Richardowi Mayerowi za pracę włożoną w rozwój całej Grupy - powiedział Zbigniew Prokopowicz, Przewodniczący Rady Nadzorczej Pfleiderer Group S.A.

Dr Nico Reiner posiada wieloletnie doświadczenie w pracy na stanowiskach dyrektora zarządzającego i dyrektora finansowego, zdobyte w międzynarodowych przedsiębiorstwach, zajmujących się m.in. techniką motoryzacyjną, systemowymi rozwiązaniami okien, drzwi i fasad, odnawialnymi źródłami energii. Osiągnął wiele sukcesów z zakresu działań strategicznych i operacyjnych. Zarządzał projektami o złożonych strukturach i wspierał rozwój segmentów w spółkach. Posiada również międzynarodowe doświadczenie w zakresie doradztwa strategicznego, z naciskiem na kompleksową restrukturyzację, strategię i efektywność, a także zarządzanie projektami.

-Cieszę się, że tak doświadczony menedżer, który przez wiele lat z sukcesem realizował ambitne projekty dla międzynarodowych przedsiębiorstw, dołączy do naszego zespołu. Jestem przekonany, że wspólnie będziemy mieli okazję zrealizować wiele obiecujących inicjatyw, które zapewnią Grupie dalszy wzrost wartości - skomentował Tom K. Schäbinger, Prezes Zarządu Pfleiderer Group S.A.

Dr Nico Reiner jest absolwentem wydziału administracji na Uniwersytecie Regensburg w Niemczech, a tytuł doktora uzyskał w HHL - Graduate School of Management w Lipsku.

Od 2014r. dr Nico Reiner pracował jako Dyrektor Finansowy i Członek Zarządu w AL-KO Kober SE w Niemczech, międzynarodowej firmie, osiągającej roczne obroty w wysokości 667 mln euro (2015), zatrudniającej ok. 4000 pracowników i mającej swoje oddziały w 45 krajach. Od 2005r. do 2014r. dr Reiner pracował na stanowisku Dyrektora Finansowego i Członka Zarządu Schueco International KG realizującego roczne obroty na poziomie ok. 1,5 mld euro, zatrudniającego ok. 4800 pracowników i współpracującego z 12 000 partnerów biznesowych z 78 krajów. Wcześniej Reiner zajmował stanowiska kierownicze m.in. w Droege & Comp GmbH, gdzie doradzał w procesach restrukturyzacyjnych i opracowywania kompleksowych strategii rozwoju.

Dr Nico Reiner uzupełni skład zarządu Pfleiderer Group SA, w którym na swoich stanowiskach pozostają: Thomas Schäbinger jako Prezes Zarządu i Dyrektor Generalny, Dirk Hardow jako Dyrektor Operacyjny oraz Ivo Schintz jako Dyrektor Handlowy.


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz