/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 
LEŚNICTWO

Wymiana zarządu RDLP w Gdańsku

Lasy Państwowe

Autor: oprac. red
Źródło: Lasy Państwowe
Data: 2018-02-22


25. stycznia dyrektorem Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Gdańsku został Bartłomiej Obajtek. W połowie lutego powołał dwóch nowych zastępców.

Wymiana zarządu RDLP w GdańskuWymiana zarządu RDLP w GdańskuFot. Marcin Zawadzki

Bartłomiej Obajtek zastąpił Adama Kwiatkowskiego, który sprawował tę funkcję od 2015 roku. Nowy dyrektor ma 40 lat i od 16 lat związany jest z Lasami Państwowymi. W 2002 roku ukończył Wydział Leśny, a w 2004 roku – wydział Inżynierii Środowiska i Geodezji Akademii Rolniczej w Krakowie.

Karierę zawodową zaczął w 2002 roku jako stażysta w Nadleśnictwie Myślenice. Tam pracował do 2006 roku kolejno jako: specjalista ds. lasów niepaństwowych, podleśniczy leśnictwa Kornatka, specjalista ds. hodowli lasu. Lata 2006-2007, to Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Krakowie – stanowisko specjalisty ds. geodezji leśnej w Wydziale Zasobów. W latach 2007-2015 Bartłomiej Obajtek pracował na stanowisku starszego specjalisty ds. stanu posiadania w Nadleśnictwie Gdańsk. Od 2016 roku - piastował stanowisko szefa Nadleśnictwa Choczewo.

W lutym Obajtek powołał nowych zastępców, którymi zostali Paweł Januschewski oraz Jan Borkowski zastępując Marcina Naderzę i Stanisława Wiśniewskiego.

Paweł Januschewski objął stanowisko zastępcy dyrektora ds. gospodarki leśnej. Jest absolwentem poznańskiego Wydziału Leśnego. Karierę zawodową zaczął w 1993 w Nadleśnictwie Dretyń (RDLP Szczecinek). W grudniu 1998 roku został zatrudniony w Nadleśnictwie Choczewo na stanowisku inżyniera nadzoru. Tam w listopadzie 2011 objął stanowisko zastępcy nadleśniczego, w styczniu 2018 powierzono mu pełnienie obowiązków nadleśniczego.

Jan Borkowski, sprawujący obecnie funkcję zastępcy dyrektora ds. ekonomicznych, ukończył Uniwersytet Gdański w zakresie planowania i finansowania gospodarki narodowej, także studia podyplomowe w zakresie rachunkowości i finansów.

Karierę zawodową zaczął w 1982 roku w Okręgowym Zarządzie Lasów Państwowych w Szczecinku, następnie zajmował stanowisko inspektora w Okręgowym Zarządzie Lasów Państwowych w Gdańsku. Od grudnia 1992 do czerwca 2006 zatrudniony był w Dyrekcji Generalnej Lasów Państwowych jako inspektor Lasów Państwowych (z miejscem pracy w Pomorskim Regionie Inspekcyjnym w Toruniu). Od 2006 roku pracuje w Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Gdańsku - pełniąc kolejno funkcję zastępcy dyrektora ds. ekonomicznych, naczelnika wydziału administracji oraz naczelnika wydziału infrastruktury leśnej.


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz