/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 
TECHNOLOGIE

Vollmer wychodzi z rynku związanego z piłami taśmowymi do drewna

Autor: oprac. red
Źródło: Vollmer
Data: 2018-02-19


Niemiecka firma Vollmer specjalizująca się w produkcji maszyn do szlifowania i ostrzenia wychodzi z rynku pił taśmowych do cięcia drewna. Obszar produktów dotyczących tego rynku przejmie szwajcarska firma Iseli.

Vollmer wychodzi z rynku związanego z piłami taśmowymi do drewnaVollmer wychodzi z rynku związanego z piłami taśmowymi do drewnaFot. Vollmer

Zgodnie z zawartą umową, od 1. stycznia 2019r. Iseli przejmie od Vollmera całość praw użytkowych i rynek związany z obszarem pił taśmowych drewna. Vollmer będzie bez żadnych ograniczeń realizował zobowiązania gwarancyjne oraz czynności serwisowe i konserwacyjne dla maszyn dostarczonych klientom do tej daty.
 
Sprzedaż tego segmentu produktów jest częścią długoterminowej strategii korporacyjnej Vollmer. W przyszłości firma będzie koncentrować się na rozwijających się obszarach działalności związanych z maszynami szlifierskimi i ostrzarkami sterowanymi numerycznie. Vollmer planuje również więcej inwestować w obszary produktów "piły tarczowe" i "narzędzia obrotowe" tak, aby wyposażyć je w dodatkowe zasoby wspierające rozwój nowych technologii, usług i maszyn.

Grupa Vollmer to obecnie międzynarodowa korporacja z oddziałami w Niemczech, Austrii, Wielkiej Brytanii, Francji, Włoszech, Polsce, Hiszpanii, Szwecji, USA, Brazylii, Japonii, Chinach, Korei Południowej, Indiach i Rosji. Oferta firmy obejmuje zaawansowane narzędzia szlifierskie, ostrzarki i obrabiarki do narzędzi obrotowych i pił tarczowych w przemyśle drzewnym i metalowym. Grupa VOLLMER zatrudnia obecnie około 800 pracowników na całym świecie, z których około 550 pracuje w głównej siedzibie w samym Biberach. Firma inwestuje około 8-10% swoich obrotów w badania i rozwój nowych technologii i produktów.


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz