/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
 
PŁYTY DREWNOPOCHODNE

Pfleiderer kontynuuje skup własnych akcji

Pfleiderer

Autor: oprac. red
Źródło: Pfleiderer
Data: 2018-02-13


Pfleiderer Group planuje w trzeciej transzy skupu własnych akcji nabyć ponad 1 mln akcji. Podobnie jak w przypadku poprzedniej transzy proponowana cena to 37,50 zł za akcję.

Pfleiderer kontynuuje skup własnych akcjiPfleiderer kontynuuje skup własnych akcjiFot. GPW

W ubiegłym tygodniu spółka rozliczyła drugą transzę zakupów, w ramach której nabyła 2.150.883 akcji po 37,50 zł za sztukę, co stanowi 3,32% ogólnej liczby akcji. W ramach drugiej transzy skupu, przeznaczono na zakupy 80,6 mln zł.

 Skup realizowany jest w ramach programu, który zakłada nabycie łącznie do 6 470 100 akcji własnych, stanowiących do 10% kapitału zakładowego Pfleiderer Group S.A.

 Do chwili obecnej spółka zakupiła łącznie 5.385.933 akcji własnych, stanowiących w przybliżeniu 8,32% ogólnej liczby akcji.

Zarząd spółki zdecydował o przeprowadzeniu programu skupu akcji z dwóch powodów. Po pierwsze chodzi o zapewnienie akcjonariuszom środków pieniężnych, co ma znaczenie biorąc pod uwagę obecną sytuację rynkową, która charakteryzuje się ograniczonym napływem środków do inwestorów instytucjonalnych, a tym samym ograniczoną płynnością na Giełdzie Papierów Wartościowych. Drugim powodem jest obecna cena akcji, która zdaniem zarządu nie oddaje godziwej wartości spółki i potencjału rozwoju Grupy. W związku z tym buy-back na aktualnych warunkach jest korzystny z punktu widzenia tworzenia wartości dla akcjonariuszy z długoterminową perspektywą inwestycyjną.


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA