/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 
Hala regałowa do składowania płyt drewnianych

Gedimat Laboissiere: Mniej uszkodzeń składowanego towaru

OHRA

Autor: OHRA
Źródło: OHRA
Data: 2018-02-12


Francuska firma handlująca drewnem, Gedimat Laboissiere, zaprojektowała wolnostojącą halę regałową do składowania płyt drewnianych. Stabilne kolumny regałów wspornikowych firmy OHRA z blachy stalowej walcowanej na gorąco stanowią konstrukcję nośną dachów i ścian regałów. Łącznie trzy rzędy półek o wysokości od 5,5 do 7,1 metra i długości 38 i 29 metrów długości zapewniają obecnie wystarczającą pojemność magazynową dla zwiększonego zapotrzebowania na powlekane i niepowlekane płyty drewniane. Ponieważ elastyczne wsporniki regałów OHRA są odporne na wstrząsy, uszkodzenia powstałe w wyniku pracy zostały znacznie zredukowane.

Fot. OHRA

Francuska firma Gedimat Laboissiere, zajmująca się handlem drewnem, dzięki nowemu systemowi regałów znacznie zwiększyła swoją pojemność magazynową w magazynie płyt drewnianych. Regały wspornikowe OHRA służą nie tylko jako podparcie konstrukcji hali, ale także zmniejszają uszkodzenia przechowywanych płyt drewnianych przez podwieszane wsporniki.

Firma z siedzibą w Blois koło Orleanu zaopatruje klientów komercyjnych i prywatnych w drewno i materiały drewnopochodne. Rosnące zapotrzebowanie spowodowało konieczność stworzenia nowych możliwości składowania płyt drewnianych powlekanych melaminą oraz płyt naturalnych. Dzięki temu, że firma Laboissiere wyposażyła swoje magazyny w regały OHRA, europejski lider na rynku regałów wspornikowych otrzymał zlecenie budowy nowego magazynu płyt. Kluczowym argumentem była możliwość wykonania magazynu w formie hali regałowej: Stabilne półki regałowe ze stali walcowanej na gorąco stanowią również konstrukcję nośną dachu regałów i ścian półek. Dzięki niezależnej, wolnostojącej hali można szybko i niedrogo stworzyć powierzchnię magazynową przeznaczoną specjalnie dla płyt drewnianych, nie zakłócając przy tym procesów biznesowych firmy.

W ten sposób zbudowano 38-metrową halę, której ściany zewnętrzne składają się z jednostronnego regału wspornikowego. Ponadto między tymi dwoma regałami umieszczono dwustronny regał wspornikowy. Szyny prowadzące umożliwiają zastosowanie wielokierunkowego bocznego wózka załadunkowego w wąskich korytarzach. Indywidualnie dostosowane regały o wysokości 5,5 metra, 6,3 metra i 7,1 metra pozwoliły na optymalne dostosowanie hali do otoczenia. Każdy ze wsporników o długości 1850 mm utrzymuje obciążenie do 600 kg. Wsporniki nie są przykręcane ani spawane, ale są elastycznie zawieszane na słupach regałów z możliwością regulacji co 100 mm. Dzięki temu rozwiązaniu mogą one wytrzymywać wstrząsy.

Podsumowując – dzięki nowej hali regałowej firmie Gedimat Laboissiere udało się znacznie zwiększyć pojemność magazynową płyt drewnianych, a jednocześnie znacznie zmniejszyć szkody w magazynach spowodowane procesami przeładunku. Klienci francuskiej firmy zajmującej się handlem drewnem mogą korzystać z jeszcze szerszej gamy produktów wysokiej jakości.

O Gedimat Laboissiere:

Rodzinna firma Gedimat Laboissiere została założona w 1878 roku i jest obecnie zarządzana przez szóste pokolenie właścicieli. Jako specjalista w zakresie drewna i produktów drewnianych wraz z przyłączonymi do przedsiębiorstwa tartakami, firma zaopatruje około 80 procent klientów komercyjnych, jednak również klientom prywatnym oferuje swoje doświadczenie i szeroki zakres znanych markowych towarów. Ogromna paleta produktów i wysoki poziom zapasów umożliwiają szybką dostawę odpowiednich artykułów. Firma jest członkiem Gedimat, wiodącej francuskiej grupy niezależnych dystrybutorów artykułów do majsterkowania i budownictwa.

 O firmie OHRA:

Przedsiębiorstwo OHRA Regalanlagen GmbH mieszczące się w Kerpen koło Kolonii oferuje systemy regałowe i magazynowe między innymi dla handlu w branży budowlanej, metalowej oraz drewnianej. OHRA, lider na rynku europejskim i specjalista w dziedzinie regałów wspornikowych wykorzystuje do produkcji systemów regałowych wyłącznie wysokiej jakości pełnościankowe, walcowane na gorąco, standardowe konstrukcje stalowe. Dzisiaj OHRA w stałym partnerstwie dostawców kompletnych magazynów oraz producentów techniki transportu bliskiego oferuje kompleksowe rozwiązania systemowe w obszarze regałów wspornikowych i paletowych, również jako generalny wykonawca. Powyższe portfolio uzupełniają zautomatyzowane rozwiązania z urządzeniami obsługi regałów, stacjami kompletowania zleceń i swobodnie konfigurowalnym oprogramowaniem magazynowym oraz komputerem dla przepływu towarów. OHRA reprezentowana jest przez własne biura dystrybucji w 13 krajach Europy.

Pozostałe informacje:

OHRA Regalanlagen GmbH

Abteilung Marketing
Alfred-Nobel-Straße 24-44
D-50169 Kerpen
tel.: 02237/64-0
fax: 02237/64-152

email: info@ohra.de

Internet: www.ohra.pl


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz