/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 
PAPIER I CELULOZA

Huhtamaki i Smith Anderson będą wspólnie produkować w Czeladzi

Autor: oprac. red
Źródło: Smith Anderson
Data: 2018-02-05


Huhtamaki Finance BV z siedzibą w Hoofddorp, Holandia oraz Smith Anderson Group Limited z siedzibą w Kirkcaldy, Wielka Brytania utworzą spółkę joint venture, która będzie produkować torby papierowe dla produktów konsumpcyjnych oraz dla dostawców usług żywnościowych.

Huhtamaki i Smith Anderson będą wspólnie produkować w Czeladzi papierowe torbyHuhtamaki i Smith Anderson będą wspólnie produkować w Czeladzi papierowe torbyFot. Smith-Anderson

Zgodę UOKiK na utworzenie joint venture spółki otrzymały w listopadzie ubiegłego roku. Nowa spółka zamierza rozpocząć produkcję jeszcze w I kwartale br. w Czeladzi, gdzie od 25 lat swoją fabrykę posiada Huhtamaki. Dotychczas produkowano w niej szeroką gamę naczyń i opakowań jednorazowych.

Większościowym akcjonariuszem w spółce zostanie Huhtamaki, który będzie konsolidować wyniki finansowe nowego podmiotu w ramach segmentu biznesowego Foodservice Europa-Azja-Oceania.

Huhtamaki to firma z fińskim rodowodem, która jest globalnym dostawcą opakowań do żywności i napojów. Firma produkuje już torby papierowe w swojej fabryce w Rosji.

Smith Anderson Group Limited to brytyjska spółka, specjalizująca się w produkcji papieru, worków i toreb papierowych do pakowania.


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz