/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 
SUROWIEC DRZEWNY

Rekordowe ceny podczas szczecińskiej submisji surowca drzewnego

Lasy Państwowe

Autor: Stanisław Bieniaś
Źródło: Lasy Państwowe
Data: 2018-01-31


Ponad 1,2 tys. m3 drewna o wartości ok. 3,5 mln zł sprzedano podczas niedawnej submisji drewna cennego i tartacznego w Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Szczecinie.

Rekordowe ceny podczas szczecińskiej submisji surowca drzewnegoRekordowe ceny podczas szczecińskiej submisji surowca drzewnegoFot. Krystian Gacia

Na tegorocznej, już 26. submisji, drewno wystawiły 24 nadleśnictwa szczecińskiej dyrekcji Lasów Państwowych oraz Zespół Składnic Lasów Państwowych w Stargardzie.

Surowiec dębowy, bukowy, olchowy, jesionowy oraz modrzewiowy, łącznie 1275 m3 przygotowano do sprzedaży na czterech placach składowych: w Nowinach Wielkich, Ognicy, Rokicie i Nowym Drezdenku.

Zanim surowiec trafił na place był wybrany w lesie przez wykwalifikowane służby brakarskie szczecińskiej dyrekcji, na zaplanowanych do użytkowania pozycjach.

Na zakup wystawionego do sprzedaży drewna wpłynęło 13 ofert z sześciu krajów: z Polski, Niemiec, Austrii, Rumuni, Czech i Estonii. Sprzedano 1261 m sześc., co stanowi 98,9% ogólnej masy oferowanego drewna. Nabywcy nie znalazło jedynie 14 m3 surowca.

Najwyższą cenę, ponad 5700 zł za m3, osiągnął los drewna dębowego zakupiony przez firmę FREY AMON z Austrii.

Uzyskane w tegorocznej submisji średnie ceny surowca dębowego, ok. 2900 zł za m3, były najwyższe w historii tej formy sprzedaży w RDLP w Szczecinie.


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz