/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 
LEŚNICTWO

Ruszyła karuzela zmian kadrowych w Lasach Państwowych

Lasy Państwowe

Autor: oprac. red
Źródło: Lasy Państwowe
Data: 2018-01-31


Powołanie nowego dyrektora generalnego Lasów Państwowych tradycyjnie uruchomiło zmiany na podlegających mu stanowiskach.

Wojciech Grochala, nowy dyrektor RDLP w Zielonej GórzeWojciech Grochala, nowy dyrektor RDLP w Zielonej GórzeFot. Lasy Państwowe

Andrzej Konieczny, powołany 19. styczna br. na stanowisko dyrektora generalnego Lasów Państwowych rozpoczął zmiany od odwołania w ubiegły piątek (26. stycznia) Andrzeja Borowskiego ze stanowiska zastępcy dyrektora generalnego ds. gospodarki leśnej. Na chwilę obecną nie jest znane nazwisko osoby, która go zastąpi.

W dniu 30. stycznia br.  na stanowisko dyrektora Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Zielonej Górze  powołany został Wojciecha Grochala. Dotychczasowy nadleśniczy Nadleśnictwa Głusko zastąpił Leszka Banacha, który RDLP w Zielonej Górze kierował 20 lat.

Krzysztof Janeczko, zastępca dyrektora generalnego ds. finansów i zasobów majątkowych i Mariusz Orzechowski, nowy dyrektor RDLP w OlsztynieKrzysztof Janeczko, zastępca dyrektora generalnego ds. finansów i zasobów majątkowych i Mariusz Orzechowski, nowy dyrektor RDLP w OlsztynieFot. Lasy Państwowe

Również 30. stycznia nastąpiła zmiana na stanowisku dyrektora Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Olsztynie. Pełniącego te funkcję od października 2016r. Piotra Czyżyka zastąpił Mariusz Orzechowski, dotychczasowy zastępca dyrektora ds. rozwoju w tej dyrekcji.

Aktualizacja 05.02.2018r.

Zastępcą dyrektora generalnego LP został Bogusław Piątek, który na to stanowisko został powołany 2. lutego.

Zastępcą dyrektora generalnego LP został Bogusław Piątek (w środku)Zastępcą dyrektora generalnego LP został Bogusław Piątek (w środku)Fot. Lasy Państwowe

Bogusław Piątek jest absolwentem leśnictwa na Wydziale Leśnym Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego. Swoją karierę zawodową od początku związał z Lasami Państwowymi. Od 11 lat pełnił funkcję nadleśniczego w Nadleśnictwie Łochów (RDLP w Warszawie).

 

 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

? - trzy pytania

1. Gdzie konkurs na stanowiska w organizacji (PGL LP), ktora żyje z zarządzania moimi lasami?

2. Jakie są w ogóle podstawy powoływania tych nowych ludzi i odwoływania starych?

3. Dlaczego organizacja PGL LP nie dzieli się zarabianymi pieniędzmi ze Skarbem Państwa na cywilizowanych zasadach?

Wrinks [157]Odpowiedz na ten komentarz2018-02-02 11:12:52

Zgłoś nadużycie

Moim zdaniem

Lasy "Państwowe " stworzyły perfekcyjnie działającą korporację której celem jest realizowanie swoich interesów które można w skrócie określić" nam ma być dobrze .To kolejna kasta po sędziach która uzurpuje sobie nienależne miejsce i prawa .Wyznaczyli sobie cele do których nie mają kompetencji określonych w Ustawie o lasach Państwowych .Zrobili siebie biznesmenami maklerami wykorzystując monopol oraz beznadziejny ''nadzór'' ministra Ochrony Środowiska .Przy pomocy Piar wmówili społeczeństwu że mają się cieszyć że nie sprzedają biletów na wstęp do lasu i zbieranie grzybów.
Jedyna nadzieja w Prezesie RM że rozbije tą " mafię" .

A.B [1]Odpowiedz na ten komentarz2018-02-02 21:14:21

Zgłoś nadużycie

co z tą karuzelą

Czekamy na dalsze radykalne kroki

Adam [389]Odpowiedz na ten komentarz2018-02-04 10:47:00

Zgłoś nadużycie

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz