/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 
BUDOWNICTWO Z DREWNA

Danwood wchodzi na giełdę

Autor: oprac. red
Źródło: Danwood
Data: 2018-01-31


Danwood Holding SA, producent prefabrykowanych domów o konstrukcji drewnianej w standardzie „pod klucz", złożył w Komisji Nadzoru Finansowego (KNF) prospekt emisyjny. Spółka chce zadebiutować na Giełdzie Papierów Wartościowy w I połowie 2018 roku.

Danwood wchodzi na giełdęDanwood wchodzi na giełdęFot. Danwood

W ramach oferty publicznej zaoferowane zostaną jedynie akcje należące Polish Enterprise Fund VII (pośrednio poprzez DHH S.à r.l. z siedzibą w Luksemburgu), zarządzane przez Enterprise Investors, jedną z największych firm private equity w Europie Środkowo-Wschodniej.

-Wspólnie z naszym akcjonariuszem uznaliśmy, że obecny etap rozwoju to dobry moment na upublicznienie spółki i wprowadzenie jej na GPW. Planujemy skierować ofertę zarówno do inwestorów w Polsce jak i za granicą. Ostateczna decyzja dotycząca przeprowadzenia oferty publicznej, jak i jej harmonogramu, zależeć będzie od akcjonariusza sprzedającego i sytuacji rynkowej - powiedział Jarosław Jurak, prezes Danwood Holding.

Danwood jest liderem na rynku niemieckim pod względem liczby sprzedanych domów prefabrykowanych wykończonych "pod klucz", z udziałem na poziomie 10-11% oraz trzecim co do wielkości graczem na tym rynku w segmencie domów prefabrykowanych ogółem (z udziałem rynkowym na poziomie 4-5%). Na rynku niemieckim generowanych jest ok. 90% przychodów grupy. Poza rynkiem niemieckim grupa jest także obecna w Austrii i Szwajcarii, Wielkiej Brytanii oraz w Polsce, gdzie jest jednym z największych producentów domów prefabrykowanych. W okresie ponad 20 lat działalności firma wyprodukowała ponad 8,3 tys. domów

-Przez ostatnie lata rozwijaliśmy się bardzo dynamicznie, systematycznie zwiększając liczbę przekazywanych domów. W 2017 roku dostarczyliśmy klientom 1 215 domów, czyli o 22% więcej niż rok wcześniej. Mamy wypełniony portfel zamówień na rok 2018 i początek 2019 roku. Naszą pozycję zbudowaliśmy przede wszystkim w oparciu o bardzo atrakcyjny rynek niemiecki, na którym jesteśmy liderem w segmencie domów prefabrykowanych w standardzie 'pod klucz'. Rozwijamy działalność na rynku brytyjskim, z którym również wiążemy duże nadzieje. Szacuje się, że średnioroczny wzrost wartości sprzedaży domów prefabrykowanych na rynkach, na których działamy w latach 2017-2022 wyniesie 7% - poinformował Jurak.

Danwood posiada nowoczesny zakład produkcyjny w Bielsku Podlaskim, którego obecne moce produkcyjne, po rozbudowie zrealizowanej w latach 2015-2016, wynoszą 1,5 tys. domów rocznie, z możliwością dalszego ich zwiększenia wraz ze wzrostem liczby oddawanych domów.

Na koniec 2017 roku Grupa Danwood Holding zatrudniała 1740 osób. W ubiegłym roku przychody spółki wzrosły o 25% i przekroczyły 840 mln zł, przy sprzedaży 1250 domów.


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz