/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 
PŁYTY DREWNOPOCHODNE

Kronospan odwołuje się od decyzji UOKiK

Kronospan

Autor: oprac. red
Źródło: Kronospan
Data: 2018-01-30


Kronospan będzie do skutku bronić swojego dobrego imienia informuje biuro prasowe spółki. 29. stycznia 2018r. firma złożyła odwołanie do Sądu Ochrony Konkurencji i Konsumentów w Warszawie.

Kronospan odwołuje się od decyzji UOKiKKronospan odwołuje się od decyzji UOKiKFot. D.Jabłoński

Jak poinformował Kronospan, grupa ekspertów, po wnikliwej analizie, nie stwierdziła naruszeń, na podstawie których UOKiK ukarał spółki należące do grupy grzywną. Dlatego Kronospan zdecydował się odwołać od niesłusznej, jego zdaniem, decyzji i zamierza bronić dobrego imienia firmy oraz wszystkich, związanych z nią, osób, przed sądem.

W dniu 28 grudnia 2017 roku doręczono spółkom Kronospan Szczecinek sp. z o.o. i Kronospan Mielec sp. z o.o. decyzję Prezesa Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów, dotyczącą prowadzonego postępowania antymonopolowego i rzekomego stosowania przez spółki praktyk, ograniczających konkurencję na rynku płyt wiórowych i pilśniowych. Decyzja stwierdza naruszenie przepisów ustawy z dnia 16 lutego 2007 roku o ochronie konkurencji i konsumentów oraz nakłada na spółki karę pieniężną na podstawie art. 106 ust. 1 i 2 ww. ustawy w łącznej wysokości blisko 100 mln zł.

Postępowanie, prowadzone przez Prezesa UOKIK, odnosi się do okresu od 2008 do 2011 roku. Co istotne, w decyzji stwierdzono zaniechanie stosowania nieuczciwych praktyk (których fakt istnienia spółki konsekwentnie kwestionują) z dniem 7. września 2011 roku.

W ocenie Kronospanu wszystkie działania, podejmowane przez firmę, wpływają na poprawę i rozwój konkurencyjności w branży. Pragniemy również poinformować, że pracownicy, odpowiedzialni za kontakty handlowe, zostali przeszkoleni w zakresie znajomości i przestrzegania przepisów o ochronie konkurencji.

Jak informuje zarząd spółki, decyzja Prezesa Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów o nałożeniu kary za udział w zmowie cenowej nie ma wpływu na bieżącą działalność firmy oraz na prowadzone inwestycje.


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz