/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 
LEŚNICTWO

Andrzej Konieczny nowym dyrektorem generalnym Lasów Państwowych

Lasy Państwowe

Autor:
Źródło: Lasy Państwowe
Data: 2018-01-20


Andrzej Konieczny został w piątek powołany przez ministra środowiska Henryka Kowalczyka na stanowisko dyrektora generalnego Lasów Państwowych.

Andrzej Konieczny nowym dyrektorem generalnym Lasów PaństwowychAndrzej Konieczny nowym dyrektorem generalnym Lasów PaństwowychFot. Lasy Państwowe

Andrzej Konieczny jest absolwentem leśnictwa na Wydziale Leśnym Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie.

W 2004r. otrzymał tytuł doktora nauk ekonomicznych. W pracy doktorskiej zajmował się zagospodarowaniem obszarów wiejskich w ramach wykonania ustawy o przeznaczeniu gruntów rolnych do zalesienia w perspektywie przed przystąpieniem Polski do Unii Europejskiej.

Ukończył także studia podyplomowe Master of Business Administration University of Illinois we współpracy z Politechniką Lubelską oraz studia podyplomowe Finanse i Rachunkowość Przedsiębiorstw na Wydziale Ekonomicznym Uniwersytetu w Białymstoku.

Swoją karierę zawodową związał z Lasami Państwowymi, od połowy lat 90. pracował na różnych stanowiskach i w różnych nadleśnictwach m.in. w Nadleśnictwie Chotyłów i Nadleśnictwie Pomorze.

W latach 2006-2008 pełnił funkcję dyrektora ekonomicznego w Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Lublinie. Związany był również z Dyrekcją Generalną Lasów Państwowych w Warszawie jako jeden z jej inspektorów.

W latach 2013-2014 jako nadleśniczy kierował Nadleśnictwem Białowieża. Odbył też staże zawodowe w administracji leśnej Szwajcarii i Niemiec.

Od listopada 2015r. pełnił funkcję podsekretarza stanu w Ministerstwie Środowiska.

Andrzej Konieczny na stanowisku dyrektora generalnego LP zastąpił Konrada Tomaszewskiego, który pełnił tę funkcję od 17. listopada 2015r.


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz