/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
 
EDUKACJA

Kurs wytrzymałościowego sortowania drewna konstrukcyjnego metodą wizualną.

Drewno.pl

Autor: oprac. kaj
Źródło: Drewno.pl
Data: 2018-01-18


Zgodnie z obowiązującymi przepisami tarcica wykorzystywana w budownictwie na cele konstrukcyjne musi spełniać odpowiednie wymagania wytrzymałościowe. Poświadczeniem klasy wytrzymałości drewna jest certyfikat CE. Większość deweloperów i cześć inwestorów indywidualnych wymaga od producentów i sprzedawców odpowiednich dokumentów. Tartaki sprzedające tarcicę konstrukcyjną bez certyfikatu CE narażają się na wysokie kary ze względu na nasilające się kontrole nadzoru budowlanego oraz tracą pozycję konkurencyjną.

Kurs wytrzymałościowego sortowania tarcicy metodą wizualnąKurs wytrzymałościowego sortowania tarcicy metodą wizualnąFot. K.Jabłońska

Aby moc znakować drewno znakiem CE należy wdrożyć system Zakładowej Kontroli Produkcji (ZKP) i poddać go audytowi przeprowadzonemu przez upoważnioną jednostkę. Proces wdrożenia ZKP może trwać do kilku miesięcy, a niezbędnym jego elementem jest osoba posiadająca zaświadczenie o ukończeniu szkolenia brakarskiego w zakresie wytrzymałościowego sortowania drewna konstrukcyjnego metodą wizualną.

Najbliższy kurs wytrzymałościowego sortowania drewna konstrukcyjnego metodą wizualną planowany jest w terminie 15 - 18. lutego 2018 r.
Zakwaterowanie : Pałac Będlewo, Będlewo ul. Parkowa 1, 62-060 Stęszew, www.palacbedlewo.pl .
Koszt szkolenia: 2400 zł netto + 23% VAT/os., tj. 2952 zł brutto/os. W cenę szkolenia wliczone jest pełne wyżywienie i zakwaterowanie w hotelu oraz komplet materiałów szkoleniowych.
Kurs kończy się egzaminem teoretycznym i praktycznym.

Do pobrania: Formularz zgłoszeniowy >>>

Kurs wytrzymałościowego sortowania tarcicy metodą wizualnąKurs wytrzymałościowego sortowania tarcicy metodą wizualnąFot. K.Jabłońska

W związku z pytaniami dotyczącymi weryfikacji uprawnień brakarzy tarcicy konstrukcyjnej, informuję że obowiązek weryfikacji umiejętności brakarza dotyczy przedsiębiorstw posiadających wdrożoną Zakładową Kontrolę Produkcji w zakresie drewna konstrukcyjnego i wynika z normy 14081-1 (pkt. 6.3.2.1) "Kompetencje personelu uczestniczącego w procesie klasyfikacji są sprawdzane co najmniej raz w roku. Kontrola obejmuje ocenę klasyfikowanego drewna."

Uczestnictwo w Okresowym potwierdzeniu kompetencji przeszkolonych wcześniej brakarzy wytrzymałościowego sortowania drewna konstrukcyjnego metodą wizualną organizowanym przez naszą firmę nie jest obowiązkowe dla wszystkich, a nasza propozycja wynika m.in. z pytań o możliwość zorganizowania takiego szkolenia weryfikującego umiejętności brakarzy tarcicy konstrukcyjnej zgodnego z ZKP, a często wymaganego przez jednostkę certyfikującą.
Koszt dwudniowego szkolenia (17-18.02.2017): 750 zł netto + 23% VAT/os., tj. 922,50 zł brutto/os. W cenę szkolenia wliczone jest pełne wyżywienie i zakwaterowanie w hotelu.

W razie dodatkowych pytań jesteśmy do Państwa dyspozycji:
tel. 61 624 34 67, e - mail : biuro@forestcc.pl
Dodatkowych informacji udzielają :
- Jacek Rutkowski tel. 690 800 290 - w sprawie formalności związanych z dofinansowaniem z Urzędu Pracy
- Katarzyna Andrzejewska-Jabłońska tel. 601 876 319 - sprawy organizacyjne kursu


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA