/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 
EDUKACJA

KONKURS: Sprawny w zawodzie - Stolarz i Technik technologii drewna

Autor:
Źródło: Zespół Szkół Zawodowych Towarzystwa Salezjańskiego w Oświęcimiu
Data: 2018-01-16


W dniach 8-9. marca w Oświęcimiu po raz kolejny odbędzie się prestiżowy konkurs „Sprawny w zawodzie - Stolarz i Technik Technologii Drewna”. Jest to konkurs, który ma na celu wyłonić i wyróżnić uczniów posiadających największą wiedzę i umiejętności zawodowe.

KONKURS: Sprawny w zawodzie - Stolarz i Technik technologii drewnaKONKURS: Sprawny w zawodzie - Stolarz i Technik technologii drewnaFot. D.Jabłoński

Celem organizowanych konkursów „Sprawny w zawodzie - Stolarz i Technik Technologii Drewna” jest:

  • umożliwienie rywalizacji uczniom
  • wyrabianie u uczniów zainteresowań zawodowych,
  • wytwarzanie atmosfery fachowości i prestiżu zawodowego
  • zwrócenie uwagi na uczniów zdolnych w aspekcie ogólnozawodowym
  • analiza tematyki programów w aspekcie możliwości i jakości ich realizacji
  • umożliwienie kontaktów międzyszkolnych oraz wymianę doświadczeń

W konkursie mogą wziąć udział wszystkie zainteresowane zasadnicze szkoły zawodowe oraz technika posiadające oddziały o profilu drzewnym. Dopuszcza się możliwość uczestnictwa w konkursie uczniów z klas programowo niższych lub z klas programowo pokrewnych. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymają dyplomy uczestnictwa, zdobywcy I, II i III miejsca otrzymają dodatkowo nagrody rzeczowe.

Zobacz relację z konkursu "Sprawny w zawodzie 2017"

Konkurs składa się z dwóch części teoretycznej, która trwa godzinę oraz praktycznej – czterogodzinnej.

W części teoretycznej uczniowie rozwiązują test wyboru składający się z kilkudziesięciu zadań. W części praktycznej uczestnicy mają za zadanie m.in. wykonać za pomocą obróbki ręcznej element z drewna litego zgodnie z otrzymanym rysunkiem oraz rozwiązują ćwiczenie polegające na wykazaniu się umiejętnościami rozpoznawania gatunków drewna, rodzaju narzędzi, rodzaju obróbki i materiału lub typu konstrukcji.

Kryteria oceny prac konkursowych obejmują ocenę dokładności wykonania - wymiarów gabarytowych i profili, strugania, piłowania, dłutowania, trasowania oraz estetyki wykonania pracy. Ponadto ocenie podlega organizacja stanowiska pracy, poszanowanie narzędzi, ład na stanowisku, czas wykonania w stosunku do przewidzianego na wykonanie zadania, przestrzeganie przepisów BHP, jak zachowanie ucznia, ubiór, posługiwanie się narzędziami.

Niezwykle prestiżowy tytuł „SPRAWNEGO W ZAWODZIE”  jest potwierdzeniem doskonałego przygotowania młodzieży do zawodu. A bardzo atrakcyjne nagrody są tylko ukonorowaniem ciężkiej pracy i zaangażowania zarówno uczniów, jak i nauczycieli.

Organizatorzy zapraszają wszystkie szkoły kształcące w zawodach stolarz i technik technologii drewna do udziału w konkursie. Szczegóły dotyczące konkursu znaleźć można na stronie www.sprawnywzawodzie.pl.

Organizatorzy konkursu chętnie nawiążą współpracę z firmami chcącymi zaangażować się w organizację konkursu np. staż dla absolwentów, praktyki dla uczniów, nagrody, itp.

Nowością w tegorocznym konkursie - poza warsztatami i wykładami zaprzyjaźnionych firm - będą konkursy towarzyszące - organizowane przez firmę Palette Cad oraz Stowarzyszenie Parkieciarzy Polskich.


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz