/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 
MATERIAŁY OPAŁOWE

Stelmet rozpoczął produkcję pelletu w Grudziądzu

Stelmet

Autor: oprac. red
Źródło: Stelmet
Data: 2018-01-09


W pierwszym tygodniu stycznia ruszyła produkcja pelletu w nowym zakładzie Grupy Stelmet w Grudziądzu. Nowy zakład jest w pełni zintegrowany z funkcjonującym w Grudziądzu zakładem produkcji drewnianej architektury ogrodowej MrGarden. Inwestycja została zrealizowana w zakładanym terminie i budżecie, a jej wartość wyniosła około 20 mln zł.

Stelmet rozpoczął produkcję pelletu w GrudziądzuStelmet rozpoczął produkcję pelletu w GrudziądzuFot. Stelmet

Pierwszą wyprodukowaną partią pelletu na liniach produkcyjnych w Grudziądzu był produkt pod marką Lava. W najbliższych miesiącach rozpocznie się również produkcja pelletu Olimp, który cechuje wyższa jakość i wymaga uzyskania odpowiedniego certyfikatu.

Grupa Stelmet rozpoczęła budowę nowego zakładu produkcji pelletu w Grudziądzu wiosną 2017r. Szacowane zdolności produkcyjne fabryki wynoszą około 40 tys. ton pelletu rocznie. Stelmet produkuje pellet również w nowoczesnym zakładzie w Zielonej Górze, którego zdolności produkcyjne sięgają około 110 tys. ton tego paliwa rocznie. Oznacza to, że łączne zdolności Grupy Stelmet wzrosły do około 150 tys. ton pelletu rocznie.

–Systematycznie zwiększamy sprzedaż pelletu zarówno w ujęciu wolumenowym, jak i wartościowym. Uruchomienie produkcji pelletu w zakładzie w Grudziądzu pozwoli nam na zwiększenie udziału tego produktu w przychodach Grupy Stelmet. W roku obrotowym 2015/16 stanowiły około 10% łącznych przychodów, a w pierwszych trzech kwartałach roku obrotowego 2016/17 sprzedaż pelletu znacząco wzrosła i odpowiadała już za blisko 12% łącznych przychodów Grupy. Niezwykle ważny jest również ekologiczny wymiar zrealizowanej inwestycji, gdyż pozwoli nam w większym stopniu wykorzystać cenny surowiec drzewny, który przerabiamy w Grudziądzu – mówi Przemysław Bieńkowski, wiceprezes Stelmetu.

Grupa Stelmet jest obecnie drugim największym producentem pelletu w Polsce oraz istotnym dystrybutorem tego ekologicznego paliwa na rynki europejskie, głównie do Niemiec, Danii Włoch i Belgii. Odbiorcami pelletu są przede wszystkim dystrybutorzy oraz hurtownicy, jak również mniejsze przedsiębiorstwa prowadzące sprzedaż hurtowo-detaliczną. Pellet jest wykorzystywany przez odbiorców końcowych do ogrzewania domów, obiektów działalności gospodarczej, a także do wytwarzania energii cieplnej w procesach przemysłowych. Spółka produkuje pellet pod markami: Lava, Olimp, Firemaxx oraz Ecospecial. Produkty Grupy posiadają europejski certyfikat EN plus A1 oraz niemiecki DIN Plus, które potwierdzają ich jakość, charakteryzującą się wysoką wartością opałową, niską wilgotnością oraz śladową ilością popiołu.

Stelmet rozpoczął produkcję pelletu w Grudziądzu (Zdjęcia: 2)

Stelmet rozpoczął produkcję pelletu w GrudziądzuStelmet rozpoczął produkcję pelletu w Grudziądzu

 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

piękne fotki

Snake [47]Odpowiedz na ten komentarz2018-01-16 11:08:03

Zgłoś nadużycie

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz