/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 
OPAKOWANIA

Pożar zakładu produkcji palet w Grabowie nad Prosną

Autor: oprac. red
Źródło: KW PSP
Data: 2018-01-09


W środę nad ranem w Grabowie nad Prosną wybuchł pożar w zakładzie zajmującym się produkcją palet. Ogień kompletnie strawił jedną z hal produkcyjnych.

Pożar zakładu produkcji palet w Grabowie nad Prosną Pożar zakładu produkcji palet w Grabowie nad Prosną Fot. OstrzeszowInfo.pl

Informacja o pożarze w zakładzie obróbki drewna dotarła do SKKP w Ostrzeszowie 9. stycznia br. o godzinie 4:31. Na miejsce zostały skierowane zastępy z JRG Ostrzeszów, a także jednostki z terenu gminy Grabów nad Prosną i sąsiednich gmin.

Pierwszy zastęp zastał na miejscu zdarzenia halę produkcyjną o wymiarach około 40x15 metrów, w całości objętą pożarem. Istniało również zagrożenie dla sąsiednich budynków, dlatego przed dojazdem kolejnych sił i środków priorytetowym zadaniem była ich obrona. Znaczącym zagrożeniem było także składowisko kilkunastu butli z gazem propan-butan, które znajdowało się w pobliżu ściany płonącego budynku. Po schłodzeniu butli udało się je przetransportować w bezpieczne miejsce.

W miarę przybywania kolejnych sił i środków zwiększano liczbę podawanych na pożar prądów gaśniczych – w sumie podawano ich 9, dzięki temu pożar udało się opanować po niespełna godzinie od przyjęcia zgłoszenia. Dalsze działania polegały na systematycznym przeszukiwaniu pomieszczeń i dogaszaniu wciąż silnego ognia. W końcowej fazie działań przystąpiono do rozbiórki elementów konstrukcji budynku, które mogły ulec zawaleniu oraz dogaszano pojedyncze zarzewia. Ze względu na prowadzone działania konieczne było także wyłączenie z ruchu na kilka godzin znacznej części drogi wojewódzkiej numer 449. W kulminacyjnym momencie w działaniach gaśniczych trwających ponad 5 godzin brało udział 11 strażackich zastępów liczących 46 osób.

Ogień doszczętnie strawił jedną z hal produkcyjnych wraz ze znajdującymi się w niej maszynami produkcyjnymi. Wstępnie oszacowane straty sięgają ok. 3,4 mln zł (2 mln zł budynki, 1 mln zł maszyny i urządzenia oraz ok. 400 tys. materiały).

Relacja video portalu OstrzeszowInfo.pl


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Czy ktos wie, jak nazywa się firma, o którą chodzi w tym artykule? Z góry ...

dziękuję za informacje.

Kayugroup, Monachium [6]Odpowiedz na ten komentarz2018-01-23 17:37:09

Zgłoś nadużycie

Pożar

PPHU Rurex

Wydaje mi się że to ta firma.

ryba [1]Odpowiedz na ten komentarz2018-01-24 18:26:58

Zgłoś nadużycie

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz