/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 
PAPIER I CELULOZA

Aquila Radomsko rozbuduje zakład na terenie ŁSSE

Autor: oprac. red
Źródło: ŁSSE
Data: 2017-12-12


Aquila Radomsko Sp. z o.o. z siedzibą we Wrześni otrzyma zgodę na prowadzenie działalności gospodarczej na terenie Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej w Podstrefie Radomsko, Kompleks 2. Jest to trzecie zezwolenie na prowadzenie działalności na terenie ŁSSE wydane dla Aquila Radomsko.

Aquila Radomsko rozbuduje zakład na terenie ŁSSEAquila Radomsko rozbuduje zakład na terenie ŁSSEFot. Aquilla

Fabryka w Radomsku powstała w 2009 roku gdy firma Aquilla działająca we Wrześni miała już ustabilizowaną pozycje na rynku. Zapotrzebowanie na produkowaną przez firmę tekturę było tak duże, że konieczne było stworzenie od podstaw nowego zakładu produkcyjnego, który zaopatrywałby w surowiec południe Polski. Specjalnością fabryki w Radomsku jest tektura falista w arkuszach o rożnych typach fal, wykorzystywana przez producentów opakowań i innych odbiorców wysokojakościowej tektury.

Inwestycja polegać ma na rozbudowie i zwiększeniu zdolności produkcyjnych istniejącego zakładu spółki w Radomsku. W ramach projektu inwestycyjnego firma zamierza rozpocząć działalność w zakresie przetwarzania części produkowanej tektury na opakowania, będące wyrobem gotowym łańcucha dostaw.

Koszt inwestycji oszacowano na co najmniej 35,7 ml zł. Termin realizacji to 31. grudnia 2019 roku. Spółka planuje zwiększyć zatrudnienie na terenie Strefy, kształtujące się na poziomie 84,6 pracowników o co najmniej 15 nowych pracowników i utrzymać zatrudnienie na poziomie co najmniej 99,6 pracowników w terminie do dnia 31. marca 2024 roku.

Aquila Radomsko Sp. z o.o. jest częścią grupy VPK zrzeszającej producentów tektury z całej Europy, specjalizującym się w produkcji szerokiego asortymentu tektur falistych. Grupa VPK, której tradycje sięgają 1935 roku, w 16 krajach posiada 47 fabryk, które zatrudniając około 4860 pracowników i generują łączny dochód na kwotę 1,020 mld euro. Grupa posiada w Polsce trzy zakłady produkcyjne: w Radomsku, Wrześni i Brzegu.


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz