/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 

Zmarł prof. Wojciech Wesoły

Autor: oprac. red
Źródło: Wydział Leśny UP w Poznaniu
Data: 2017-12-11


Z wielkim żalem zawiadamiamy, że 7. grudnia 2017r. zmarł prof. dr hab. Wojciech Wesoły, Kierownik Zakładu Selekcji, Nasiennictwa i Szkółkarstwa Leśnego Katedry Hodowli Lasu na Wydziale Leśnym Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu.

prof. dr hab. Wojciech Wesołyprof. dr hab. Wojciech WesołyFot. Wydział Leśny UP w Poznaniu

Wojciech Wesoły uzyskał dyplom mgr inż. w 1972r. i od tego czasu pozostawał pracownikiem poznańskiej Katedry Hodowli Lasu. Pracę doktorską z dziedziny nauk leśnych obronił w 1980r. Był specjalistą z zakresu hodowli lasu, twórcą nowoczesnej szkoły szkółkarstwa leśnego w Polsce. W 2004r. uzyskał tytuł profesora zwyczajnego.

Jest autorem i współautorem kilkudziesięciu prac naukowych oraz patentów z dziedziny szkółkarstwa. Wychowawca i promotor wielu roczników poznańskich studentów leśnictwa. Z dużym zaangażowaniem organizował i prowadził szkolenia dla pracowników Lasów Państwowych. M.in. dzięki jego staraniom uruchomione zostało na Wydziale Leśnym Uniwersytetu Przyrodniczego studium podyplomowe "Hodowla lasu".

Pożegnanie śp. Profesora Wojciecha Wesołego odbędzie się w czwartek, 14. grudnia w Murowanej Goślinie. O godzinie 11.00 zostanie odprawiona msza św. pogrzebowa w kościele parafialnym pw. św. Jakuba Apostoła (plac Powstańców Wielkopolskich 21), a następnie odbędzie się ceremonia pogrzebowa na cmentarzu parafialnym przy ul. Poznańskiej.


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz