/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 
LEŚNICTWO

III posiedzenie Polsko-Rosyjskiej Grupy Roboczej ds. Leśnictwa

Autor: oprac. red
Źródło: Ministerstwo Środowiska
Data: 2017-12-11


Współpraca na polu naukowo-badawczym i walka ze zmianami klimatu to główne tematy III posiedzenia Polsko-Rosyjskiej Grupy Roboczej ds. Leśnictwa, które odbyło się 30. listopada 2017r. w Moskwie.

III posiedzenie Polsko-Rosyjskiej Grupy Roboczej ds. LeśnictwaIII posiedzenie Polsko-Rosyjskiej Grupy Roboczej ds. LeśnictwaFot. Ministerstwo Środowiska

Ze strony polskiej w obradach współprzewodniczył Jacek Krawczyk, Dyrektor Departamentu Leśnictwa Ministerstwa Środowiska, a ze strony rosyjskiej Mikhail Klinov, Zastępca Dyrektora Federalnej Agencji Leśnej.

Jako przykład działań w ramach walki ze zmianami klimatu strona polska przedstawiła projekt realizowany przez Lasy Państwowe, czyli „Leśne Gospodarstwa Węglowe” (LGW). Założeniem projektu jest zwiększenie ilości dwutlenku węgla pochłanianego przez ekosystem leśny, głównie drzewostany i glebę, redukcję emisji z obszarów podmokłych oraz magazynowanie węgla w składach drewna.

Obie strony zaprezentowały działalność instytucji naukowych pod kątem wymiany młodych naukowców oraz współpracy w obszarze ochrony przeciwpożarowej. Zarówno Polacy, jak i Rosjanie, zainteresowani byli informacjami na temat systemów sprzedaży drewna w Rosji i w Polsce, a także zagadnieniami z zakresu zdrowotności lasu.

Grupa Robocza działa w ramach Memorandum o Porozumieniu pomiędzy Ministerstwem Środowiska Rzeczypospolitej Polskiej a Ministerstwem Zasobów Naturalnych i Ekologii Federacji Rosyjskiej o współpracy w dziedzinie gospodarki leśnej z 21. listopada 2013 roku. Jego celem jest rozwój efektywnej współpracy długoterminowej w dziedzinie gospodarki leśnej. IV posiedzenie Grupy Roboczej odbędzie się w Polsce jesienią 2018r.


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz