/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 
BUDOWNICTWO Z DREWNA

Fabryka Konstrukcji Drewnianych aktualizuje prognozę wyników finansowych

Autor: oprac. red
Źródło: Fabryka Konstrukcji Drewnianych
Data: 2017-12-06


Lider krajowego rynku budowy magazynów soli, Fabryka Konstrukcji Drewnianych S.A., dokonał aktualizacji prognozy finansowej na lata 2017-2018.

Fabryka Konstrukcji Drewnianych aktualizuje prognozę wyników finansowychFabryka Konstrukcji Drewnianych aktualizuje prognozę wyników finansowychFot. FKD

Spółka w opublikowanej 6. grudnia 2017 roku aktualizacji prognozy na lata 2018-2019 przedstawiła szacunkową wartość wybranych wielkości finansowych. Spółka skorygowała w dół wyniki jakie przewiduje osiągnąć w roku bieżącym oraz podniosła prognozę na rok 2018.

Według wieloletnich prognoz finansowych upublicznionych w ubiegłym roku (2. października 2016r.), przychody netto ze sprzedaży miały wynieść 23,9 mln zł w 2017 oraz 39,7 mln zł w 2018 roku. Wartość zysku EBITDA miała wynieść analogicznie 11 mln zł oraz 19,1 mln zł.

Tymczasem według przewidywań zarządu spółki w 2017r. przychody netto ze sprzedaży Fabryki Konstrukcji Drewnianych wyniosą 19 mln zł, zysk EBITDA 8,1 mln zł, a zysk netto 5 mln zł. To co prawda mniej niż we wcześniejszej prognozie, jednak znacznie lepiej niż w roku ubiegłym. W stosunku do 2016r. przychody będą wyższe o 152% i wynieść mają ponad 19 mln zł. Dynamika wzrostu zysku EBITDA ma sięgnąć 175%, a zysk netto wzrosnąć prawie 4-krotnie w porównaniu z rokiem ubiegłym. FKD szacuje, że za 2017r. osiągnie zysk EBITDA w wysokości 8,1 mln zł oraz zysk netto na poziomie 5 mln zł.

-Głównym powodem aktualizacji prognozy jest wynikające z przyczyn niezależnych od spółki przesunięcie realizacji części z podpisanych przez spółkę kontraktów na 2018 rok, czego konsekwencją jest ujęcie części przychodów w 2018, a nie w 2017 roku, a także wzrost kosztów pracy i cen materiałów budowlanych. Warto również dodać, że wcześniejsza prognoza była tworzona ponad rok temu, czyli w czasie, kiedy spółka była w zupełnie innym miejscu, jeśli chodzi o skalę działalności. Dlatego uważamy, że realizacja zaktualizowanej prognozy będzie bardzo dużym sukcesem FKD. Rynek cały czas nam sprzyja, a perspektywy na najbliższe lata są bardzo dobre - powiedział Waldemar Zieliński, Prezes Zarządu Fabryki Konstrukcji Drewnianych S.A.

W 2018r. spółka planuje, że uzyska 41 mln zł przychodów, zysk EBITDA w wysokości 17,6 mln zł, a zysk netto 11,5 mln zł.

-Dokonana przez nas aktualizacja prognozy finansowej na lata 2017-2018 pokazuje, że mamy za sobą przełomowy okres. Po udanym przejęciu spółek z Grupy DOME jesteśmy niekwestionowanym liderem projektowania i budowy magazynów soli w Polsce. Owocem tego są wielomilionowe kontrakty między innymi na budowę magazynów soli i pełnej infrastruktury z nimi związanej w ramach obwodów utrzymania dróg przy budowie drogi krajowej nr 8 w gminie Nadarzyn oraz autostrady A1 na odcinku pomiędzy gminami Tuszyn i Pyrzowice – skomentował Zieliński.


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz