/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 
BUDOWNICTWO Z DREWNA

Kolejne kontrakty Fabryki Konstrukcji Drewnianych

Autor: oprac. red
Źródło: Fabryka Konstrukcji Drewnianych
Data: 2017-12-04


Dome International Sp. z o.o., podmiot w 100% zależny od Fabryki Konstrukcji Drewnianych, podpisał dwie umowy na budowę magazynów soli.

Kolejne kontrakty Fabryki Konstrukcji DrewnianychKolejne kontrakty Fabryki Konstrukcji DrewnianychFot. FKD

Umowy dotyczą wykonanie prac budowlanych polegających na kompleksowym wykonaniu magazynu soli, wraz z przygotowanym stanowiskiem do produkcji roztworów solanki i zbiornikiem do magazynowania roztworów solanki o pojemności 6.500 litrów. Łączna wartość umów to 1,54 mln zł.

Prace związane z realizacją kontraktów mają się zakończyć do 30. sierpnia 2018 roku.

- Kontrakty na budowę magazynów soli w ramach obwodów drogowych w Lipsku i Ciechanowie są jednymi ze zleceń, które będziemy realizować już w przyszłym roku. Natomiast IV kwartał jest dla nas najistotniejszym okresem w bieżącym roku – pełną parą idzie realizacja kontraktów dotyczących m.in. szeregu prac podwykonawczych przy budowie obwodu utrzymania dróg w ramach rozbudowy drogi krajowej nr 8 pod gminą Nadarzyn oraz przy budowie autostrady A1 na odcinku pomiędzy gminami Tuszyn i Pyrzowice, które są największymi kontraktami w historii Spółki. Pozwala nam rozpoznać przychody z tego tytułu, które zostaną uwzględnione właśnie w IV kwartale. Będzie to bez wątpienia najlepszy kwartał w 2017 roku – skomentował Waldemar Zieliński, Prezes Zarządu Fabryki Konstrukcji Drewnianych S.A.

FKD ogłosiła również niedawno sukces prywatnej emisji obligacji serii N. W ramach subskrypcji oferowano 2-letnie obligacje, o wartości nominalnej 1.000 zł każda, z oprocentowaniem stałym wynoszącym 8,0% w skali roku i odsetkami wypłacanymi półrocznie. Spółka sprzedała w sumie 2.545 obligacji co oznacza, że wartość emisji wyniosła 2,545 mln zł. Zabezpieczeniem emitowanych obligacji jest, cesja z kontraktów oraz oświadczenie o poddaniu się egzekucji. Na obligacje zapisało się
31 inwestorów. Obligacje nie będą wprowadzane na Catalyst.

Według opublikowanego 15. listopada raportu okresowego za III kwartał 2017 roku przychody spółki wzrosły o 18%, EBITDA o 109%, a zysk netto o 99,7%.  Firma zwiększyła również poziomy rentowności EBITDA (IIIQ 2017 rok – 43%, 2016 – 36%, 2015 – 28%) oraz rentowności netto (IIIQ 2017 – 19%, 2016 – 14%, 2015 – 2%).

Fabryka Konstrukcji Drewnianych od 2016 r. jest jedynym podmiotem w Polsce prowadzącym działalność w segmencie projektowania i budowy magazynów soli, które są nieodzownym elementem ogólnopolskiej infrastruktury drogowej. Obecnie spółka bierze udział w ofertowaniu na budowę 60 magazynów soli na zlecenie GDDKiA.


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz