/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 
EDUKACJA

Zmarł prof. Zenon Muszyński

Autor: oprac. red
Źródło: Małopolska Wyższa Szkoła Ekonomiczna w Tarnowie
Data: 2017-12-22


19. grudnia 2017 roku w Krakowie, w wieku 92 lat, zmarł prof. dr hab. inż. Zenon Muszyński, wykładowca Uniwersytetu Rolniczego im. H. Kołłątaja w Krakowie i nauczyciel akademicki Małopolskiej Wyższej Szkoły Ekonomicznej w Tarnowie

Zmarł prof. Zenon MuszyńskiZmarł prof. Zenon MuszyńskiFot. Małopolska Wyższa Szkoła Ekonomiczna w Tarnowie

Profesor Muszyński był wieloletnim pracownikiem Wydziału Leśnego krakowskiego Uniwersytetu Przyrodniczego. Wykładowcą użytkowania lasu i transportu leśnego, w latach 1984-1995 pełnił funkcję Kierownika Katedry Użytkowania Lasu i Drewna, w latach 1984-1990 Prodziekan Wydziału Leśnego. Był też nauczycielem akademickim Małopolskiej Wyższej Szkoły Ekonomicznej w Tarnowie. W okresie od 2006-2011 pełnił w niej funkcję Rektora.

Był autorem lub współautorem ponad 200 publikacji, promotorem licznych przewodów doktorskich, prac dyplomowych, recenzentem wniosków o nadanie tytułu naukowego profesora, rozpraw habilitacyjnych, doktorskich, publikacji naukowych. Odbywał staże naukowe m.in. w Kanadzie, USA, Słowacji, Finlandii, Szwecji, Słowenii i na Ukrainie. Pełnił funkcję przewodniczącego Zarządu Komisji Ergonomicznej PAN w Krakowie oraz Prezesa Zarządu Polskiego Towarzystwa Ergonomicznego (Oddziały w Krakowie i Tarnowie).

Odznaczony licznymi orderami, medalami i wyróżnieniami, w tym Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski (2012), Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski (1987), Złotym Krzyżem Zasługi (1979) i Medalem Komisji Edukacji Narodowej (1990).

Był weteranem walk o wolność i niepodległość ojczyzny – NSZ AK (1942-1945). W dniu 29. września 2017r. za swoje zasługi decyzją ministra obrony narodowej został mianowany na stopień kapitana.

Ostatnie pożegnanie Profesora Muszyńskiego odbędzie się na Cmentarzu Rakowickim w Krakowie 27. grudnia 2017r. o godzinie 11:00.


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz