/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 
MEBLARSTWO

UOKiK wszczął postępowanie przeciwko Black Red White

UOKiK

Autor: oprac. red
Źródło: UOKiK
Data: 2017-11-25


Prezes UOKiK wszczął postępowanie przeciwko Black Red White, jego zdaniem promocja „Meble i dodatki bez VAT” mogła klientów wprowadzać w błąd.

UOKiK wszczął postępowanie przeciwko Black Red WhiteUOKiK wszczął postępowanie przeciwko Black Red WhiteFot. UOKiK

Kampania trwała od 9. do 19. czerwca 2017r. Na plakatach, banerach, w mailingach i na stronie internetowej pojawiało się, napisane dużą czcionką, hasło „Meble i dodatki bez VAT”. A na dole – dużo mniejszą – odesłanie do regulaminu. W związku z tym przeciętny konsument mógł pomyśleć, że promocja dotyczy wszystkich produktów Black Red White. Tymczasem, zgodnie z regulaminem, tylko niektóre towary można było kupić bez podatku VAT.

-Zdajemy sobie sprawę, że reklama musi być dostosowana do nośnika. Jednak nie może pomijać istotnych dla konsumenta informacji. Odesłanie do regulaminu nie może dotyczyć ograniczeń w promocji, czyli podstawowego warunku oferty. O tym musi mówić reklama – uważa Marek Niechciał, prezes Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów. -Jeżeli przedsiębiorcy wprowadzają pewnie ograniczenia w promocji, to muszą o nich informować na nośnikach reklamowych jednoznacznie, zrozumiale i widocznie.

Postępowanie przeciwko Black Red White zostało wszczęte 16.10.2017r. Zakończy się wydaniem decyzji, w której prezes UOKiK może stwierdzić stosowanie kwestionowanych działań i nałożyć karę finansową, której maksymalny wymiar może wynieść do 10% obrotu spółki. Może również określić środki usunięcia trwających skutków naruszenia.

To nie pierwszy raz, gdy UOKiK kwestionuje hasła reklamowe Black Red White. W 2016r. prezes urzędu stwierdził, że reklamy spółki mogły wprowadzać w błąd. Black Red White zobowiązała się zwrócić klientom 10% wartości zakupów.


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz