/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 
MATERIAŁY DREWNOPOCHODNE

Steico rozpoczęło produkcję na nowej linii LVL

Steico

Autor: oprac. red
Źródło: Steico
Data: 2017-11-19


Steico rozpoczyna regularną produkcję na nowej, drugiej linii produkcji LVL w Czarnej Wodzie

Steico rozpoczęło produkcję na nowej linii LVLSteico rozpoczęło produkcję na nowej linii LVLFot. D.Jabłoński

W fabryce LVL w Czarnej Wodzie należącej do Grupy Steico z sukcesem przeprowadzono "testu 80% mocy". Od tego momentu dalsze zarządzanie projektem, łącznie z planowaniem produkcji, przechodzi z wykonawcy linii, firmy Raute Corporation, na zleceniodawcę - STEICO. Od teraz dalsza optymalizacja linii realizowana będzie podczas regularnej produkcji LVL (laminated veneer lumber).

Nowa linia produkcji LVL pracować w trybie czterozmianowym. Wyprodukowany materiał wykorzystywany jest przede wszystkim produkowanym przez Steico systemie budowlanym.

Steico rozpoczęło produkcję na nowej linii LVLSteico rozpoczęło produkcję na nowej linii LVLFot. D.Jabłoński

Nowa linia produkcyjna podwaja dotychczasowe moce produkcyjne w zakresie fornirowego drewna warstwowego do poziomu 160 tys. m3 rocznie. Dodatkowo, druga linia pozwoli również na osiągnięcie efektu skali, m.in. pozwalając na produkcję dłuższych serii i jednoczesne zredukowanie czasu przezbrojenia maszyn.

Wykorzystanie produktów ubocznych powstających podczas produkcji drewna klejonego z fornirów stanowi dodatkowe korzyści dla zlokalizowanej w tym samym zakładzie produkcji materiałów z włókien drzewnych (płyt porowatych i twardych). Jednocześnie oczekuje się, iż energetyczne wykorzystanie kory i odpadów produkcyjnych w dwóch elektrowniach na biomasę umożliwi zwiększenie ilości wytwarzanego ciepła i pary, wykorzystywanych do celów produkcyjnych. Ponadto, dzięki lokalizacji zakładu w specjalnej strefie ekonomicznej w Czarnej Wodzie, STEICO do roku 2025 będzie korzystać ze zwolnienia z pobieranego w Polsce podatku dochodowego od osób prawnych.

Grupa Steico to niemiecka firma zajmująca się produkcją wysokoptrzetworzonych materiałów drzewnych. W Polsce firma posiada zakłady w Czarnkowie i Czarnej Wodzie. W ciągu trzech pierwszych kwartałów 2017r. firma osiągnęła przychody w wysokości 173,3 mln. euro (2016: 157,1 mln euro).


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz