/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
 
Systemy regałowe dla przemysłu meblowego

Lunit s.r.o.: Maksymalne wykorzystanie powierzchni magazynu

OHRA

Autor: OHRA
Źródło: OHRA
Data: 2017-11-16


Słowackie przedsiębiorstwo Lunit s.r.o. potrzebowało większej przestrzeni magazynowej w wyniku rozwoju swojej działalności. Dzięki regałom wysięgnikowym i paletowym firmy OHRA ten producent elementów dla przemysłu meblowego mógł optymalnie wykorzystać przestrzeń w swoich magazynach. Możliwość prostej regulacji poszczególnych poziomów w składzie ułatwia dostosowanie systemu regałowego do zmieniających się potrzeb.

Lunit s.r.o.: maksymalne wykorzystanie powierzchnia magazynuLunit s.r.o.: maksymalne wykorzystanie powierzchnia magazynuFot. Ohra

Firma Lunit s.r.o. oferuje swoim klientom głównie drzwi do szafek kuchennych i fronty meblowe w różnych wersjach, również na indywidualne zamówienie. Bogata oferta okuć meblowych uzupełnia asortyment produktów tego przedsiębiorstwa ze Zwolenia. Jej produkty są dostarczane nie tylko do zakładów z przemysłu meblowego, lecz również do stolarzy. Dzięki stałemu rozszerzaniu palety produktów oraz rozwojowi firmy w roku 2015 koniecznością stała się budowa nowego magazynu. Tutaj składowane miały być różne materiały wielkoformatowe oraz blaty robocze. Do tego musiano stworzyć miejsce do składowania okuć i innych materiałów na europaletach. 

Ta słowacka firma zdecydowała się na wyposażenie magazynu w regały wysięgnikowe i paletowe marki OHRA. Niemiecka firma z siedzibą w Kerpen specjalizuje się w produkcji systemów regałowych na potrzeby handlu materiałami budowlanymi i drewnem i jest liderem na europejskim rynku regałów wysięgnikowych.

Ważnym powodem zastosowania regałów marki OHRA była dla Lunit stabilność konstrukcji. Wszystkie elementy nośne regałów wysięgnikowych są wykonane z pełnościennej, walcowanej na gorąco stali. Poddają się one elastycznie w razie uderzeń, zachowując przy tym swoje właściwości statyczne. Stabilna konstrukcja umożliwia wykorzystanie dużych wysokości i obciążeń, tym samym gwarantując wysoki stopień wykorzystania przestrzeni magazynowej.

W firmie Lunit regały wysięgnikowe umożliwiają składowanie ciężkich płyt drewnianych na dziewięciu poziomach do wysokości 6.500 mm. Przy tym ramiona wysięgnikowe można szybko i bez użycia narzędzi dostosować do zmieniających się wymiarów składowanych towarów, ponieważ są one zawieszane w siatce 100-miliometrowej na wspornikach regałów i nie są skręcane.

Stabilna konstrukcja pozwala również przy regałach paletowych na duże obciążenia i znaczne szerokości półek. Ramy są również zaprojektowane w siatce 100-milimetrowej, tak więc poziomy składowania można swobodnie dostosować do wysokości składowanych produktów. Poprzecznice z profili stalowych IPE z przyspawanymi uchwytami do zawieszania gwarantują silne połączenie z ramą regału. Dzięki niewielkiej ilości elementów konstrukcyjnych regały są szybko i łatwo składane. Całe wyposażenie zostało zmontowane w ciągu dwóch tygodni od momentu dostawy regałów.

O firmie Lunit:

Przedsiębiorstwo Lunit s.r.o. z siedzibą w słowackim Zwoleniu zostało założone w roku 1994. Obecnie firma produkuje głównie drzwi do szafek kuchennych, blaty robocze oraz fronty meblowe. Dzięki swojemu nowoczesnemu parkowi maszynowemu Lunit jest w stanie zaoferować szeroki asortyment kształtów i rozmiarów. Cała produkcja odbywa się na zamówienie. Firma realizuje również chętnie indywidualne życzenia swoich klientów.

O firmie OHRA:

Przedsiębiorstwo OHRA Regalanlagen GmbH mieszczące się w Kerpen koło Kolonii oferuje systemy regałowe i magazynowe między innymi dla handlu w branży budowlanej, metalowej oraz drewnianej. OHRA, lider na rynku europejskim i specjalista w dziedzinie regałów wspornikowych wykorzystuje do produkcji systemów regałowych wyłącznie wysokiej jakości pełnościankowe, walcowane na gorąco, standardowe konstrukcje stalowe. Dzisiaj OHRA w stałym partnerstwie dostawców kompletnych magazynów oraz producentów techniki transportu bliskiego oferuje kompleksowe rozwiązania systemowe w obszarze regałów wspornikowych i paletowych, również jako generalny wykonawca. Powyższe portfolio uzupełniają zautomatyzowane rozwiązania z urządzeniami obsługi regałów, stacjami kompletowania zleceń i swobodnie konfigurowalnym oprogramowaniem magazynowym oraz komputerem dla przepływu towarów. OHRA reprezentowana jest przez własne biura dystrybucji w 13 krajach Europy.

 Pozostałe informacje:

 OHRA Regalanlagen GmbH

Abteilung Marketing
Alfred-Nobel-Straße 24-44
D-50169 Kerpen
tel.: 02237/64-0
fax: 02237/64-152

email: cataldi@ohra.de

Internet: www.ohra.pl


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA