/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
 
MATERIAŁY DREWNOPOCHODNE

Rośnie sprzedaż i zysk Pfleiderer Group

Pfleiderer

Autor: oprac. red
Źródło: Pfleiderer
Data: 2017-11-07


Skonsolidowane przychody ze sprzedaży wypracowane przez Grupę Pfleiderer w ciągu dziewięciu miesięcy 2017r. wyniosły 750,9 mln euro w porównaniu do 726,6 mln euro w tym samym okresie ubiegłego roku, co oznacza wzrost o 3,3%.

Rośnie sprzedaż i zysk Pfleiderer Group Rośnie sprzedaż i zysk Pfleiderer Group Fot. Pfleiderer

EBITDA Grupy wyniosła 96,2 mln euro i była wyższa o 24,6% niż rok temu. Marża EBITDA wzrosła do 12,8%. Zysk netto wyniósł 75,572 mln euro wobec 18,938 mln euro rok wcześniej.

Na wyniki Grupy pozytywny wpływ miała istotna poprawa efektywności, dobre wyniki sprzedaży i spodziewane istotne ograniczenie zdarzeń jednorazowych mających wpływ na rezultaty. Jednocześnie Grupa zmagała się ze znaczącym wzrostem cen surowców chemicznych i kosztów produkcji w porównaniu do poziomów z tego samego okresu zeszłego roku.

-W ciągu 9 miesięcy 2017r. wypracowaliśmy solidny zestaw wyników finansowych, które jednak były poniżej naszych oczekiwań. W tym okresie pozytywny wpływ podjętych inicjatyw w zakresie zarządzania został zredukowany przez istotne wzrosty kosztów zakupów. Jestem jednak przekonany, że kwestie związane z wzrostem poziomu kosztów zostały z powodzeniem zaadresowane, a nasze wysiłki podjęte w ostatnich miesiącach mają odzwierciedlenie w pozytywnych perspektywach na kolejne okresy. Mamy silne fundamenty do dalszego rozwoju - nowy zespół zarządzający został ostatecznie ukształtowany, a w ostatnich tygodniach zaprezentowaliśmy strategię rozwoju. Jej realizacja ma przełożyć się na stabilny wzrost wartości Grupy dla jej akcjonariuszy w następnych kwartałach - powiedział Tom K. Schäbinger, CEO Pfleiderer Group

Program inwestycyjny
Wydatki inwestycyjne jakie firma poniosła w ciągu dziewięciu miesięcy 2017r. sięgnęły 43,6 mln euro. Grupa kontynuuje długoterminowy program inwestycyjny mający na celu dostosowanie zdolności produkcyjnych do potrzeb rynku oraz zwiększenie efektywności pod względem kosztów i wydajności. Kluczowe projekty planowane na ten rok to zakończenie i wdrożenie linii do szlifowania płyt w największej fabryce w Neumarkt, realizacja projektu inwestycyjnego mającego na celu zwiększenie recyklingu drewna i obniżenie kosztów surowców w Neumarkt oraz uruchomienie linii do lakierowania w Leutkirch. W 2017r. Pfleiderer Group koncentruje się również na intensyfikacji działań sprzedażowych i marketingowych związanych z „ONE COLLECTION”.

Nowa strategia
20. września zarząd Pfleiderer Group S.A. opublikował strategię Grupy do 2021r. Dzięki jej realizacji spółka chce osiągnąć stały wzrost skonsolidowanych przychodów ze sprzedaży do poziomu ok. 1,2 mld euro za rok 2021r. Celem jest również uzyskanie wzrostu rentowności skonsolidowanej EBITDA do poziomu co najmniej 16% wartości przychodów ze sprzedaży, co powinno przełożyć się również na wzrost zysków. Przedstawiona strategia zakłada stabilne wydatki inwestycyjne na poziomie średniorocznym ok. 70 mln euro (włączając w to 20 mln euro rocznie nakładów odtworzeniowych) i utrzymanie bezpiecznego poziomu zadłużenia. Polityka dywidendowa spółki nie została zmieniona, zarząd zamierza rekomendować wypłatę dywidendy w wysokości do 70% zysku netto.

Skup akcji własnych
W październiku br. spółka skupiła 3,235 mln własnych akcji (ok. 5% kapitału spółki) o wartości rynkowej 152 mln zł (47 zł za jedną akcję).


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA