/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 
MATERIAŁY DREWNOPOCHODNE

Grupa EGGER buduje fabrykę płyt wiórowych w Biskupcu

Egger

Autor: oprac. red.
Źródło: Egger
Data: 2017-10-31


Symboliczne wbicie pierwszej łopaty oficjalnie rozpoczęło najnowszą inwestycję EGGERw Biskupcu, w województwie warmińsko-mazurskim. Nowa fabryka będzie najnowocześniejszym zakładem przetwórstwa drewna w całej Grupie EGGER. Zakład będzie produkował około 650 tys. m3 płyt wiórowych rocznie. Wartość inwestycji szacowana jest na ok. miliard złotych.

Symbolicznym wbiciem łopaty Grupa EGGER zainicjowała budowę fabryki płyt wiórowych w BiskupcuSymbolicznym wbiciem łopaty Grupa EGGER zainicjowała budowę fabryki płyt wiórowych w BiskupcuFot. Egger

25. października br. Grupa EGGER, międzynarodowy producent materiałów dla branży meblarskiej, wspólnie z partnerami biznesowymi oraz przedstawicielami władz, oficjalnie rozpoczęła budowę fabryki płyt wiórowych w Biskupcu. Po wielu miesiącach przygotowań, firma rozpoczęła prace budowlane, a otwarcie zakładu i uruchomienie produkcji zostały zaplanowane na czwarty kwartał 2018 roku. Będzie to dziewiętnasta fabryka EGGER na świecie, jednocześnie pierwsza w Polsce. Według zapowiedzi zakład ma być wyposażony w najnowocześniejsze technologie i urządzenia.

Zakład produkcyjny w Biskupcu będzie odgrywał kluczową rolę w tej części Europy, a wytwarzane w nim materiały będą dystrybuowane zarówno na rynku polskim, jak i rynkach zagranicznych. Produkcja będzie skoncentrowana na surowych płytach wiórowych, których znaczna część uzupełniona zostanie papierem dekoracyjnym i innymi przetworzonymi materiałami, dedykowanymi polskimi międzynarodowym firmom z branży meblarskiej oraz przedsiębiorstwom związanym z projektowaniem wnętrz.

-Cieszę się, że Polska wkrótce dołączy do sieci produkcyjnej EGGER. Już teraz współpracujemy z ponad 150 polskimi partnerami biznesowymi, a powstająca w Biskupcu fabryka jest w dużej mierze odpowiedzią na rosnące potrzeby lokalnego rynku, a także dalszy rozwój przemysłu meblarskiego i drzewnego w regionie, którego spodziewamy się w nadchodzących latach. Zakład spełnia najwyższe standardy zrównoważonej produkcji. Nasza inwestycja stworzy łącznie około 1000 miejsc pracy i jestem przekonany, że pozytywnie wpłynie na rozwój gospodarczy i społeczny w województwie warmińsko-mazurskim – powiedział Michael Egger, współwłaściciel Grupy EGGER.

Bezpośrednie zatrudnienie w nowej fabryce znajdzie 400 osób.  Inwestycja ma przyczynić się również do powstania około 600 pośrednich miejsc pracy, stworzonych przez partnerów biznesowych oraz lokalne małe i średnie przedsiębiorstwa.

Uroczystość rozpoczęcia budowy fabryki w BiskupcuUroczystość rozpoczęcia budowy fabryki w BiskupcuFot. Egger

-To dla nas, mieszkańców miasta i gminy Biskupiec, historyczny moment. Ten zakład oznacza wielowymiarowe zmiany: zastrzyk energii dla całego regionu, ożywienie lokalnej gospodarki, miejsca pracy dla naszych mieszkańców, ale i nowe twarze na biskupieckich ulicach. Jesteśmy obiektem zazdrości wielu gmin. Wierzę, że razem z firmą EGGER stworzymy dobrą, sąsiedzką relację – powiedział Kamil Kozłowski, Burmistrz Biskupca.

Film prezentujący plany Grupy Egger w Biskupcu

Nowy zakład Grupy Egger powstaje na terenie Warmińsko-Mazurskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Inwestycja realizowana jest na działce o powierzchni 85 ha zlokalizowanej na południe od Biskupca, w pobliżu skrzyżowania dróg krajowych nr 16 i 57. Zakład zostanie podzielony na kilka głównych części, takich jak skład drewna, wydział produkcji płyt, wydział obróbki materiałów drewnopochodnych, magazyn produktów oraz budynki administracyjne. Umiejscowienie poszczególnych części fabryki zostało wybrane w taki sposób, aby zminimalizować jej wpływ na otoczenie i środowisko naturalne. Materiały wytwarzane w fabryce w Biskupcu będą podlegały surowym normom, a także regularnym wewnętrznym i zewnętrznym testom.

Wizualizacja fabryki płyt wiórowych w BiskupcuWizualizacja fabryki płyt wiórowych w BiskupcuFot. Egger

Zarząd firmy zapewnia, że fabryka spełni wszystkie ekologiczne standardy produkcji. Kierując się maksymą „Więcej z drewna”, pracownicy EGGER wierzą, że drewno powinno być traktowane z szacunkiem. Dlatego firma w pełni wykorzystuje jego potencjał jako zasobu odnawialnego i stawia na zrównoważoną produkcję. Do 30% drewna wykorzystywanego w produkcji płyt wiórowych EGGER pochodzi z recyklingu. Dodatkowo, fabryka będzie wyposażona w najlepsze dostępne techniki (Best Available Techniques, BAT), co oznacza, że będzie korzystać z najbardziej efektywnych i zaawansowanych maszyn, instalacji, rozwiązań technologicznych czy metod działania.


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Program gospodarczy PiS przynosi rezultaty

Serce rosnie, gdy widzi się, czego rząd Beaty Szydło już dokonał. A przed nami - jestem o tym przeknonany - jeszcze co najmniej dwa bardzo ambitne i oby udane lata. Że nie jest to skorumpowany rząd sprzedawczyków na usługach Brukseli i Angeli Merkel (jak poprzednia ekipa PO/PSL), to widać - i widzą to również ludzie biznesu, którzy coraz częsciej inwestują w Polsce, bo sprzyja temu klimat stworzony przez obecny rząd. Oby tak dalej!

Kayugroup, Monachium [6]Odpowiedz na ten komentarz2017-11-11 18:17:59

Zgłoś nadużycie

Taa

Kraina mlekiem i miodem płynąca... i drewnem z wiatrołomow :)

Łukasz [21]Odpowiedz na ten komentarz2017-11-11 22:17:28

Zgłoś nadużycie

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz