/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
 
KOMPLETNE ŚRODOWISKO DO PROJEKTOWANIA i WIZUALIZACJI

PaletteCAD – oprogramowanie na miarę XXI wieku

DAMARO

Autor:
Źródło: DAMARO
Data: 2017-10-23


Wybranie odpowiedniego oprogramowania CAD ma ogromny wpływ na jakoś i szybkość pracy całej firmy. Wśród bogatej oferty tego typu rozwiązań wyróżnia się PaletteCAD. Zapraszamy do zapoznania się z możliwościami tego systemu.

Wizualizacja projektu kuchniWizualizacja projektu kuchniFot. PaletteCAD

PROGRAM
Wraz z rozwojem nowych technologii, także i nasz program rozwija się bardzo mocno w tym kierunku.

Nowe technologie to przyszłość w wielu dziedzinach codziennego życia.

Także w branży meblarskiej znajdujemy i oferujemy szerokie zastosowanie naszego systemu.

W branży meblarskiej bardziej niż w innych, jesteśmy w stanie wykorzystać w stu procentach nasz system projektowo – produkcyjny.

Wykorzystując najnowsze osiągnięcia techniki i korzystając z możliwości jakie ona nam daje jesteśmy w czołówce takich systemów.

TECHNIKA MEBLOWA
Technika meblowa to projektowanie mebli w pełnym przekroju: od mebli skrzyniowych, poprzez szafy, kuchnie, witryny, indywidualne zabudowy czy zabudowy targowe.

Technika Meblowa to projektowanie mebli wraz z obróbkami formatek pod kątem produkcji.

Prawidłowo zaprojektowana zabudowa typu kuchnia, witryna, łóżko, lada czy inny dowolny indywidualny mebel w PaletteCAD, wraz z obróbkami formatek typu, nawierty pod łączniki, otwory pod zawiasy, nuty, frezy, kieszenie, szeregi otworów czy dowolne kontury, są konwertowane w module CAM i jako pliki CNC zostają wysyłane na centra obróbcze.

Biblioteki obiektów to akcesoria meblowe, biblioteki producentów, interfejs Blum Dynalog, automatyczne konfiguratory korpusów mebli, półek, przegród, frontów, drzwi przesuwnych do szaf wnękowych, kołki, mimośrody oraz wiele innych elementów potrzebnych przy projektowaniu mebli.

Bogate biblioteki dekorów, obrzeży, frontów, bejcy pozwalają na dowolne wybarwienia wykonywanych mebli. Ponadto można wprowadzać własne wybarwienia z wzorników czy zdjęć.

Jedno kliknięcie wystarczy aby pliki zostały wygenerowane i przesłane do docelowego folderu do produkcji.

KONWERSJA CAM
Na podstawie plików graficznych CAD eksportowanych z PaletteCAD, nasze postprocesory generują pliki CNC, kompatybilne z oprogramowaniem zainstalowanym na centrach obróbczych lub w przypadku tańszych rozwiązań kiedy centrum nie posiada funkcji optymalizacji, na komputerach bezpośrednio związanych z produkcją i połączonych sieciowo z centrum.

Głównym wyznacznikiem działania naszego systemu jest tutaj oprogramowanie które bezpośrednio odpowiada za produkcję. Takimi programami do których przygotowujemy dane są między innymi WOOD WOP, WOOD FLASH, UCanCam, VCarve, TpaEDIT, ArtCAM czy AlphaCAM.

Po konwersji pliku CAD na CAM wszystkie zaprojektowane w CAD obróbki są widoczne w CAM i gotowe do produkcji.

W przypadku każdego oprogramowania, aby moduł CAM zadziałał prawidłowo musi zostać odpowiednio skonfigurowany i dopasowany do powyższego oprogramowania i centrum obróbczego.

Jest to wykonywane tylko raz, przy instalacji całego systemu.

Taka konfiguracja to przyporządkowanie ścieżek pomiędzy programami oraz np. dodanie listy narzędzi które są fizycznie zamontowane w magazynku na centrum obróbczym, do postprocesora i PaletteCAD, ustalenie folderu docelowego plików CNC oczekujących na produkcję lub ustawienie nestingu, ewentualnie ustawienie innych indywidualnych preferencji użytkownika.

Wizualizacja projektu wnętrzaWizualizacja projektu wnętrzaFot. PaletteCAD

PRODUKCJA
Najważniejszym faktorem przy produkcji jest czas. Aby go jak najmniej tracić, należy jak najbardziej uprościć procesy produkcyjne.

Można tutaj zastosować wiele ułatwień i konfiguracji które bezpośrednio usprawnią pracę operatorowi.

Jednym z usprawnień może być w tym przypadku włączanie programu obróbczego czyli uruchomienie maszyny na podstawie zeskanowanego kodu kreskowego z etykiety naklejonej na formatce. Operator nie szuka programu CNC w magazynku według opisu czy numeracji formatki lecz po zeskanowaniu etykiety przygotowanej już na centrum formatki, centrum automatycznie rozpoczyna pracę.

Inną możliwością zaoszczędzenia czasu jest numerowanie formatek już w czasie projektowania w PaletteCAD w menadżerze płyt, wtedy indywidualna nazwa jeden raz przypisana do formatki pozostaje z nią do samego końca procesu produkcyjnego i montażowego.

Projekt robi się przejrzysty a wszystkie formatki są posegregowane i przypisane do korpusów.


WSZYSTKO W JEDNYM
PaletteCAD/CAM już w trakcie projektowania uwzględnia technologiczne obróbki konieczne przy późniejszej produkcji. Wygenerowana na podstawie projektu dokumentacja techniczna, produkcyjna, złożeniowa i montażowa a także oferta i kalkulacja dla klienta ułatwiają użytkownikowi dalszą pracę. Tworzy się lista formatek do rozkroju czy lista zamówieniowa do hurtowni.

PaletteCAD współpracuje także z programami ERP.

Interaktywne prezentacje projektów oraz na wysokim poziomie wizualizacje, powinny przekonać każdego klienta walorami projektu.

Wizualizacja projektu wnętrzaWizualizacja projektu wnętrzaFot. PaletteCAD

SPRZEDAŻ - VIRTUALNY SALON SPRZEDAŻY: Palette Furniture VR BOX

„Zabierz swojego klienta w miejsce którego w rzeczywistości jeszcze nie ma” - PALETTE FURNITURE VR BOX

Kompleksowe narzędzie do prezentacji VR zabudów kuchennych oraz mebli. VR to najnowsza, innowacyjna dzisiaj technologia prezentacji projektów w formie wirtualnej rzeczywistości.

VR BOX to zestaw kompatybilnych z sobą urządzeń tworzących, generujących i prezentujących projekty mebli wg. preferencji użytkownika.

Dzięki okularom VR można się swobodnie poruszać w wirtualnym świecie. Nieograniczona swoboda ruchu pozwala na zupełnie nowe doświadczenie przestrzeni.

Poprzez zintegrowany zestaw słuchawkowy oraz innowacyjną technologię dźwięku, wejście do wirtualnego świata jest jeszcze łatwiejsze i bardziej ekscytujące.

W świecie VR mogą być utworzone wirtualne salony sprzedaży gdzie można przedstawić nieskończoną ilość towarów sprzedażowych. (Kuchnie, Łazienki, Meble, Kominki itp.).

***

Więcej informacji na temat programu PaletteCAD znajdą Państwo na stronie www.palettecad.pl


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA