/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 
MATERIAŁY DREWNOPOCHODNE

Nowi członkowie rady nadzorczej Grupy Pfleiderer

Pfleiderer

Autor: oprac. red.
Źródło: Pfleiderer
Data: 2017-10-19


Florian Kawohl i Anthony O’Carroll zastąpili Toda Kerstena oraz Stefana Wegenera w radzie nadzorczej Grupy Pfleiderer.

Schemat Grupy PfleidererSchemat Grupy PfleidererFot. Pfleiderer

Nowi członkowie rady nadzorczej swoje obowiązki zaczęli pełnić 18. października br. Z tym samym dniem weszły w życie rezygnacje z pełnionych funkcji złożone przez Toda Kerstena i Stefana Wegenera.

Florian Kawohl (44 lata), jest dyrektorem zarządzającym w spółce Strategic Value Partner Deutschland GmbH oraz starszym członkiem europejskiego zespołu inwestycyjnego. Kawohl dołączył do Strategic Value Partners w 2005 roku i specjalizuje się w inwestycjach w projekty budowlane, opakowaniowe i przesyłowe. W latach 2003-2005 był zastępcą dyrektora grupy The Carlyle Group w Monachium w europejskim zespole ds. wykupów. Od 2000 do 2003r. był szefem Earlybird Venture Capital w Hamburgu. Uprzednio, w latach 1996-1998 Kawohl był starszym konsultantem w McKinsey & Co. w Niemczech i Szwajcarii. W 1995r. uzyskał on tytuł doktora prawa w zakresie prawa handlowego na Uniwersytecie w Hamburgu oraz MBA na Uniwersytecie Harvarda University w 2000r. Florian Kawohl jest członkiem rady nadzorczej i rady dyrektorów spółki Klöckner Pentaplast. Uprzednio zasiadał w radach doradczych spółek Vestolit i Nici.

Anthony O’Carroll jest dyrektorem zarządzającym w spółce Strategic Value Partners UK LLP oraz starszym członkiem europejskiego zespołu inwestycyjnego. O’Carroll posiada prawie pięcioletnie doświadczenie w dziedzinie doradztwa biznesowego oraz dziesięcioletnie doświadczenie jako partner operacyjny w funduszach private equity. Od 2015 roku jest partnerem operacyjnym spółki Strategic Value Partners. W latach 2012-2015 był dyrektorem w spółce 3i Private Equity, gdzie kierował zespołem ds. aktywnego partnerstwa współpracując z jej spółkami portfelowymi oraz wiodącymi spółkami w sektorze przemysłowo-energetycznym w Wielkiej Brytanii. Od 2007 do 2011 roku pracował na rzecz spółki TowerBrook Capital Partners, w której był założycielem jej grupy portfelowej. Zanim dołączył do TowerBrook, przez prawie 10 lat współpracował ze spółką Bain & Co. zarządzając jej londyńską grupą private equity. Ponadto w 2014 roku pracował w Mayborn Group - spółce z portfela 3i, jako doradca organów korporacyjnych i zasiadał w różnych radach, w tym we władzach spółki MKM plc. W 1996 roku O’Carroll uzyskał tytuł licencjata nauk prawnych Trinity College na Uniwersytecie w Dublinie oraz uzyskał uprawnienia zawodowe adwokata w Wielkiej Brytanii, gdzie jest również członkiem izby zawodowej adwokatów The Honourable Society of Lincoln's Inn. Anthony O’Carroll był również starszym wiceprezesem w spółce Cory Riverside, a wcześniej w spółce Linpac.

Nowi członkowie rady nadzorczej reprezentują Strategic Value Partner LLC (SVP Global), który poprzez fundusze jakimi zarządza lub którym doradza, jest w posiadaniu ok. 25% akcji Grupy Pfleiderer.


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz