/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 
BUDOWNICTWO Z DREWNA

Fabryka Konstrukcji Drewnianych pozyskała 2 mln zł z prywatnej emisji obligacji

Autor:
Źródło: Fabryka Konstrukcji Drewnianych
Data: 2017-10-05


Fabryka Konstrukcji Drewnianych S.A. – lider w segmencie budowy magazynów soli oraz jeden ze znaczących producentów wielkogabarytowych konstrukcji drewnianych, notowany na rynku NewConnect – poinformowała o zakończeniu prywatnej emisji obligacji serii M. Spółka przydzieliła w sumie 2.000 obligacji o łącznej wartości emisyjnej 2,00 mln zł

Fabryka Konstrukcji Drewnianych pozyskała 2 mln zł z prywatnej emisji obligacjiFabryka Konstrukcji Drewnianych pozyskała 2 mln zł z prywatnej emisji obligacjiFot. FKD

FKD oferowała w ramach subskrypcji prywatnej obligacje serii M, o wartości nominalnej 1.000 zł każda, z oprocentowaniem stałym wynoszącym 8,0% w skali roku i odsetkami wypłacanymi półrocznie. Fabryka Konstrukcji Drewnianych uplasowała w sumie 2.000 obligacji. Zabezpieczeniem emitowanych obligacji jest cesja z obecnych i przyszłych wierzytelności z kontraktów. Ponadto, spółka złoży oświadczenie o dobrowolnym poddaniu się egzekucji. Na obligacje zapisało się 31 inwestorów. Obligacje nie będą wprowadzane na Catalyst.

-Kolejna emisja obligacji jest związana ze stale rosnącą skalą naszego biznesu. Niedawno informowaliśmy o podpisaniu dwóch kontraktów na budowę magazynów soli, których łączna wartość wynosi prawie 4 mln zł. Oprócz tego czekamy na zatwierdzenie kolejnego kontraktu na wykonanie prac podwykonawczych w ramach budowy obwodu utrzymania dróg przy autostradzie A1, a tym samym również budowy następnego magazynu soli. Wartość tego kontraktu wynosi prawie 9 mln zł. GDDKiA lada dzień powinna podjąć decyzję w tej sprawie. Środki pozyskane z emisji obligacji serii M pozwolą nam zapewnić sprawną realizację wspomnianych kontraktów. Dlatego chciałbym również bardzo serdecznie podziękować inwestorom za okazane zaufanie i wiarę w nasz model biznesowy – skomentował Waldemar Zieliński, Prezes Zarządu Fabryki Konstrukcji Drewnianych S.A.

Władze spółki nie wykluczają kolejnych emisji obligacji, ale pracują także nad pozyskaniem finansowania bankowego. Fabryka Konstrukcji Drewnianych S.A. opublikowała niedawno wyniki finansowe na koniec drugiego kwartału 2017 roku, które odzwierciedlają dynamiczny wzrost skali i efektywności biznesu. Skonsolidowane przychody spółki ze sprzedaży wzrosły w stosunku do roku 2016 o 33%, EBITDA o 152%, a zysk netto o 140%. Spółka zwiększyła również poziomy skonsolidowanej rentowności EBITDA (6 m-cy 2017 rok – 42%, 2016 – 22%) oraz rentowności netto (6 m-cy 2017 – 19%, 2016 – 10%).

Grupa kapitałowa FKD S.A. jest od 2016r. jedynym w Polsce podmiotem prowadzącym działalność w segmencie projektowania i budowy magazynów soli, które są nieodzownym elementem ogólnopolskiej infrastruktury drogowej. Obecnie spółka bierze udział w ofertowaniu na budowę 60 magazynów soli na zlecenie GDDKiA. Od początku roku Spółka pozyskała ponad 4 mln zł kapitału w ramach prywatnej emisji akcji oraz 5,1 mln zł w ramach publicznej emisji obligacji.


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz